Zamknij

Dwóch zawodników Arabii nie zagra już na mundialu. Obrońca ma złamaną szczękę

Paweł Żurek
22.11.2022 22:54

Yaser Al-Shahrani nie zagra w kolejnych meczach mistrzostw świata. Obrońca reprezentacji Arabii Saudyjskiej po zderzeniu z bramkarzem Mohammedem Alowaisem ma złamaną szczękę i uszkodzone kości twarzoczaszki. 

Dwóch zawodników Arabii nie zagra już na mundialu. Obrońca ma złamaną szczękę
fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Yaser Al-Shahrani musi polecieć do Niemiec, by natychmiast przejść operację. Arabskie media poinformowały m.in., że Mohammed Bin-Salman, koronowany książę Arabii Saudyjskiej i premier tego kraju, wykupił zawodnikowi prywatny lot i wizytę w klinice.

"Po przeprowadzeniu badań rentgenowskich stwierdzono, że Yasser Al Shahrani miał złamaną szczękę i kości twarzy, a z powodu krwawienia wewnętrznego wymagał szybkiej interwencji chirurgicznej. Mohammed Bin Salman, książę koronny Arabii Saudyjskiej polecił, aby Yasser został przetransportowany prywatnym odrzutowcem do Niemiec na leczenie - poinformował portal Gulf Today. 

Do zderzenia Al-Shahraniego z Mohammedem Alowaisem doszło w doliczonym czasie gry meczu Argentyny z Arabią. Obrońca próbował interweniować we własnym polu karnym, ale uprzedził go bramkarz. Na nieszczęście defensora golkiper wystawił do przodu kolano, którym trafił go w głowę.

Arabia Saudyjska traci dwóch graczy. Kontuzja kapitana

Kontuzja wykluczyła z mundialu także kapitana Arabii Saudyjskiej, Salmana Faraja. Pomocnik nazywany "arabskim Zidanem" musiał zejść z boiska tuż przed przerwą meczu z Argentyną.

loader

RadioZET.pl/PAB