Zamknij

Dlaczego na mundialu sędziowie doliczają tak dużo minut? FIFA odpowiedziała

22.11.2022 19:43

FIFA wytłumaczyła, dlaczego mecze na mundialu w Katarze są często przedłużane nie o kilka, ale nawet kilkanaście minut. Do tej pory najwięcej doliczono do spotkania Anglii z Iranem, które trwało łącznie 114 min. „Oferujemy dłuższe widowisko wszystkim tym, którzy oglądają MŚ” – odpowiedział Pierluigi Collina, szef sędziów FIFA.

Dlaczego na mundialu sędziowie doliczają tak dużo minut? FIFA odpowiedziała
fot. IMAGO/David Klein/Imago Sport and News/East News

W trakcie meczów na katarskich mistrzostwach świata widok sędziów technicznych doliczających do drugiej połowy dziewięć lub nawet dziesięć minut stał się już powszechny. Jak poinformował szef kolegium sędziowskiego FIFA, to celowy zabieg.

Pierluigi Collina zdradził, że FIFA chce w ten sposób walczyć z drużynami, które z premedytacją grają na czas.

"Celem jest zaoferowanie widzom, którzy oglądają mistrzostwa świata, więcej rozgrywki. Chcemy uniknąć meczów, w których aktywny czas gry wynosi 42, 43, 44 minuty. To jest nie do zaakceptowania. Świętowanie goli może potrwać minutę, pół minuty, a nie cztery. Trzeba później doliczać więcej czasu na koniec spotkania" – poinformował Colina, którego cytowała Associated Press.

W trakcie MŚ w 2014 roku aktywny czas gry wynosił 60 minut. W trakcie mundialu w Rosji, podobnie jak w trakcie niektórych sezonów Premier League, uśredniony pomiar wynosił ok. 55 minut.

loader

RadioZET.pl/PAB