Zamknij

Selekcjoner Francji pochwalił Polaków. "Są w tym bardzo dobrzy"

03.12.2022 12:07

Selekcjoner Francji Didier Dechmaps wziął udział w konferencji prasowej, poprzedzającej mecz z Polską w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Trener Trójkolorowych mówił z dużym szacunkiem o naszej kadrze. Odpowiedział również na pytanie, jak zatrzymać Roberta Lewandowskiego.

Didier Dechamps
fot. PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza awansowała po 36 latach z grupy na mistrzostwach świata. W 1/8 Polacy zmierzą się z Francją. Selekcjoner Trójkolorowych Didier Dechamps wziął udział w zaplanowanej konferencji prasowej, poprzedzającej mecz z biało-czerwonymi.

- Polska drużyna w trzech meczach musiała bronić i była w tym bardzo dobra. Oni uwielbiają to robić. Do tego mają świetnych napastników, więc są drużyną trudną do pokonania. W polskiej drużynie grają doświadczeni piłkarze, którzy występowali już na wielu ważnych turniejach. Mam na myśli Wojciecha Szczęsnego, Kamila Glika, Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Piotra Zielińskiego czy Kamila Grosickiego. A dochodzą młodzi, którzy udowadniają swoją wartość - móiwł Dechamps.

Jak Francja zatrzyma Lewandowskiego?

Selekcjoner dostał oczywiście pytanie o Roberta Lewandowskiego. - Bardzo dobrze wykańcza akcje. Jeśli mierzysz się z takim zawodnikiem, musisz próbować ograniczyć jego wpływ na grę. Lewandowski to pomysłowy piłkarz, świetnie wyszkolony technicznie, bardzo inteligentnie używa swojego ciała. Nie możemy skupić się na nim za bardzo, bo są też inni piłkarze - zaznaczył.

Dechamps został również poproszony o porównanie Lewandowskiego i Kyliana Mbappe. Na pewno obaj rozagrają dobre zawody. Zostawię wam porównania. Są jednymi z najlepszych napastników na świecie, lecz różnią się. To bardzo ważni zawodnicy dla swoich drużyn.

- Oczywiście teraz zaczyna się nowy turniej. W grupie masz trzy mecze, a tutaj, jeśli chcesz grać dalej, musisz wygrać. Polska zasłużyła, by być w najlepszej szesnastce. Nie ma co za dużo myśleć, trzeba po prostu wygrać ten mecz. Do każdego meczu staramy się podchodzić w ten sam sposób. Faza grupowa była trudna [...], ale teraz będzie jeszcze trudniej. Musimy pokazać to, co mamy najlepsze - zakończył Deschamps.

Mecz Polska - Francja na żywo odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Na relację z tego spotkania zapraszamy na nasz portal.

loader

RadioZET.pl