Zamknij

Dariusz Szpakowski chciałby skomentować Euro. "Nie zależy to tylko ode mnie"

20.12.2022 14:48

Dariusz Szpakowski w niedzielę zakończył przygodę z mistrzostwami świata, ale nie rozstał się na stałe z mikrofonem. Jak przyznał, chciałby jeszcze skomentować Euro, które odbędzie się za dwa lata. - Nie zależy to tylko ode mnie. To byłoby moje pożegnanie z Euro – powiedział doświadczony dziennikarz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Dariusz Szpakowski chciałby skomentować Euro. "Nie zależy to tylko ode mnie"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Dariusz Szpakowski nie ukrywał, że przygotowania do mundialu wiele go kosztowały, a komentowanie ostatniego meczu turnieju było bardzo wyczerpujące. - Zmęczenie tym finałem jest olbrzymie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak mocno trzeba trzymać koncentrację, wychwytywać szczegóły we właściwych momentach i budować klimat dla ludzi, którzy żyją wydarzeniem i na nie czekają – powiedział komentator w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z portalu WP Sportowe Fakty.

Dariusz Szpakowski przyznał też, że jeśli dostanie taką możliwość, chciałby się teraz pożegnać z mistrzostwami Europy. - Myślę, że pożegnałem się z mistrzostwami świata we właściwym momencie, bo za cztery lata to już będzie za późno. Dziękuję Telewizji Polskiej za szansę, mojej rodzinie, patrzącym z góry mamie i tacie (…). Euro? To nie zależy tylko ode mnie. Chciałbym. Mam nadzieję, że z polską reprezentacją. To byłoby moje pożegnanie z Euro – stwierdził Szpakowski.

Doświadczony komentator już po finale MŚ przyznał, że w przyszłości chce jeszcze pracować przy spotkaniach. - Nie mówię żegnaj, ale do widzenia. Gdzieś, co jakiś czas chciałbym być z państwem. Przepraszam za wszystkie pomyłki, potknięcia, przejęzyczenia w trakcie komentarzy. Bycie w państwa domach było zaszczytem - mówił Szpakowski po wręczeniu Argentyńczykom pucharu świata.

Dariusz Szpakowski: jeszcze nie odkładam mikrofonu

Dariusz Szpakowski przed mundialem ogłosił, że mistrzostwa w Katarze to ostatni turniej tej rangi, w którym będzie relacjonował wydarzenia zza mikrofonu. Po wręczeniu Argentyńczykom pucharu i medali, Szpakowski pożegnał się z telewidzami. - Proszę państwa, stwierdzę krótko. Messi, Martinez, Montiel, Marciniak, Mila, mój ostatni finał mistrzostw świata. Ale jeszcze nie odkładam mikrofonu. Dziękuję państwu za wspaniałe chwile podczas dzisiejszego finału, za 12 finałów mistrzostw świata. Oddaję głos do studia - powiedział Szpakowski.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/ PAB