Dania rozbita przez Mbappe, Francja z awansem do 1/8 finału MŚ

26.11.2022 18:53

Reprezentacja Francji pokonała Danię 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Obie bramki dla Trójkolorowych zdobył Kylian Mbappe.

Kylian Mbappe

Reprezentacja Francji rozpoczęła mundial w Katarze w bardzo dobrym stylu. Na otwarcie obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali Australię 4:1. Bohaterem spotkania był Olivier Giroud, który zdobył dwie bramki. Ze świetnej strony pokazał się też Kylian Mbappe, który zaliczył gola i asystę. Złą wiadomością dla trenera Didiera Deschampsa byłą za to kontuzja Lucasa Hernandeza, przez którą gracz Bayernu Monachium straci prawdopodobnie kilka miesięcy.

Mistrzostwa świata 2022. Francja - Dania 2:1

Starcie z Danią też rozpoczęła bardzo dobrze. Już w pierwszej połowie stworzyła sobie wiele bardzo dobrych sytuacji do zdobycia gola. Mylili się jednak Giroud, Griezmann czy Mbappe. Ten ostatni przełamał się dopiero po zmianie stron. Świetną asystę przy jego bramce zanotował Theo Hernandez. Na odpowiedź Duńczyków nie trzeba było jednak długo czekać. W 68. minucie do remisu doprowadził Andreas Christensen, który pokonał Hugo Llorisa strzałem głową. Ostatnie słowo należało jednak do Francuzów. Gola na wagę zwycięstwa w 85. minucie zdobył niezawodny Kylian Mbappe.

Dzięki tej wygranej Francja utrzymała pozycję lidera grupy D i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. W ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata zagra z Tunezją. Dania zmierzy się natomiast z Australią.