Obserwuj w Google News

Dobre wiadomości przed meczem z Arabią Saudyjską. "Wszyscy są do dyspozycji"

Paweł Żurek
2 min. czytania
24.11.2022 15:47
Zareaguj Reakcja

Przed meczem z Arabią Saudyjską trener Czesław Michniewicz będzie miał do dyspozycji wszystkich 26 zawodników. Choć na delikatne urazy narzekał Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik, obaj mogą się znaleźć w pierwszej jedenastce na sobotni mecz. -Wszyscy są do dyspozycji. Wiem, w jakim ustawieniu zagramy, ale tego nie zdradzę - podkreślił Michniewicz na przedmeczowej konferencji prasowej. 

Czesław Michniewicz przekazał dobre wiadomości. "Wszyscy są do dyspozycji"
fot. PAP/EPA/Mohamed Messara

 Czesław Michniewicz w trakcie konferencji poświęcił chwilę na analizę gry  Arabii Saudyjskiej, która sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując  Argentynę 2:1. Selekcjoner przyznał, że zaskoczył go wynik, ale nie sposób gry tej drużyny. 

- Widzieliśmy wszystkie możliwe do obejrzenia mecze Arabii Saudyjskiej i spodziewałem się, że tak będzie grała. To reprezentacja oparta na piłkarzach drużyny Al-Hilal, bardzo utytułowanej w tamtej części świata. Agresywna, wybiegana, dobrze zorganizowana - taka jest ekipa Arabii. Wynik w starciu z Argentyną jest zaskoczeniem, ale sama gra nie - powiedział Michniewicz na konferencji prasowej.

Selekcjoner uważa, że styl gry Arabii Saudyjskiej w meczu z Polską nie ulegnie zmianie. - Arabia Saudyjska gra bardzo wysoko. Można to wykorzystać, ale trzeba mieć dobrze biegających zawodników, w odpowiednim tempie, w wolne sektory boiska. My też będziemy grali w podobny sposób. Umiejętności wykorzystywania przestrzeni i utrzymania się przy piłce będą bardzo ważne. Z Argentyną Arabia straciła gola po rzucie karnym. Traci mało bramek, trudno jest ją im strzelić i to jest jej największy atut - stwierdził selekcjoner. 

Redakcja poleca

Michniewicz: wszyscy są do dyspozycji

Później selekcjoner przekazał, że w polskiej kadrze nie ma problemów zdrowotnych. -Wszyscy są do dyspozycji, wiem, w jakim ustawieniu zagramy, ale tego nie zdradzę - podkreślił. Drobne urazy musiał leczyć Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik, którzy grali w pierwszym meczu naszej kadry na mundialu.

Początek sobotniego meczu z Arabią Saudyjską o godz. 14 czasu polskiego. Cztery dni później biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną.

RadioZET.pl/PAP/ wkp/ pp/