Zamknij

Są nominacje do nagrody dla trenera roku. Czesław Michniewicz wśród kandydatów

26.12.2022 15:30

Czesław Michniewicz znalazł się w gronie nominowanych do nagrody dla reprezentacyjnego trenera roku, przyznawanej przez międzynarodową federację IFFHS. Wśród pozostałych kandydatów jest m.in. selekcjoner Argentyny Lionel Scaloni, czy prowadzący kadrę Maroka Walid Regragui.

Czesław Michniewicz nominowany do nagrody dla trenera roku. Lista kandydatów
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Na liście nominowanych przez IFFHS, czyli Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu,  jest łącznie 20 selekcjonerów lub byłych selekcjonerów reprezentacji. Wśród nich znaleźli się wszyscy trenerzy, którzy wyszli z grup na mistrzostwach świata, ale nie tylko.

Nominację dostali też trenerzy kadr, które odpadły po fazie grupowej: Ekwadoru, Arabii Saudyjskiej, Ghany, Tunezji, Kamerunu i Australii.

Dzięki temu, że reprezentacja Polski zagrała w fazie pucharowej, do grona wyróżnionych wliczono także Czesława Michniewicza. Selekcjoner kadry stracił już pracę, podobnie jak inni nominowani: Tite (Brazylia), Fernando Santos (Portugalia), Otto Addo (Ghana) czy Paulo Bento (Korea Południowa). W reprezentacji nie pracuje także Louis van Gaal, który już przed turniejem ogłosił, że odchodzi z federacji.

Lista nominowanych do nagrody dla reprezentacyjnego trenera roku

W zeszłym roku nagrodę dla najlepszego reprezentacyjnego trenera otrzymał Roberto Mancini, który wygrał z Włochami Euro 2021, jednak później nie dostał się na mistrzostwa świata. Drugie miejsce zajął Lionel Scaloni, selekcjoner mistrzów świata, a trzeci był Didier Deschamps.

Poprzednie konkursy wygrał m.in. Didier Deschamps (2018,2020), Fernando Santos (2016, 2019), Joachim Loew (2017), czy Jorge Sampaoli (2015).

Lista kandydatów na reprezentacyjnego trener roku IFFHS: Zlatko Dalić, Didier Deschamps, Fernando Santos, Louis van Gaal, Gareth Southgate, Czesław Michniewicz, Murat Yakin, Lionel Scaloni, Tite, Gustavo Alfaro, Walid Regragui, Alio Cisse, Otto Addo, Rigobert Song, Jalel Kadri, Gregg Berhalter, Graham Arnold, Hajime Moriyasu, Paulo Bento i Hervé Renard.

loader

RadioZET.pl/PAB