Zamknij

"Czeka go kilka operacji twarzy". Makabryczna diagnoza gwiazdora Arabii

25.11.2022 22:26

Jak poinformował w piątek selekcjoner Arabii Saudyjskiej, Herve Renard, Yasser Al-Shahrani, który w meczu z Argentyną na mistrzostwach świata 2022 w Katarze doznał makabrycznej kontuzji, będzie musiał przejść kilka operacji twarzy. - Wczoraj przeszedł z kolei operację trzustki - powiedział francuski trener.

Yasser Al-Shahrani
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

W miniony wtorek reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprawiła jedną z największych sensacji trwających mistrzostw świata 2022 w Katarze. Podopieczni Herve'a Renarda pokonali bowiem 2:1 jednego z faworytów do zwycięstwa w całym mundialu - Argentynę.

Choć w kraju zapanowała euforia, nie zabrakło także przykrych informacji dla kadry. Jeden z gwiazdorów Saudyjczyków, Yasser Al-Shahrani, wypadł z gry na dłuższy czas po tym, jak został staranowany przez swojego bramkarza.

Makabryczna diagnoza Al-Shahraniego

Zawodnik początkowo stracił przytomność, choć ocknął się jeszcze na boisku. Następnie został zniesiony z boiska na noszach i przetransportowany do szpitala. W piątek najnowsze informacje w sprawie swojego podopiecznego przekazał selekcjoner Arabii Renard. - Przeszedł wczoraj operację trzustki. Teraz czeka go kilka operacji twarzy - wyjawił trener.

Francuski szkoleniowiec przekazał Al-Shahraniemu także słowa wsparcia. - Yasser jest dla nas kimś bardzo ważnym. Tęsknimy za nim, myślimy o nim i będziemy dla niego walczyć - dodał Renard.

Dodajmy, że piłkarz jest obecnie leczony w Rijadzie. Transport do ojczyzny zapewnił mu... król Arabii Saudyjskiej, który nakazał wysłać po zawodnika specjalny samolot.

Już w tę sobotę reprezentacja Polski zagra z Saudyjczykami w 2. kolejce fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl