Zamknij

Co za gest japońskiego trenera. Wykonał go tuż po odpadnięciu z mundialu

05.12.2022 21:49

Hajime Moriyasu zaskoczył kibiców piłki nożnej. Po przegranej z Chorwacją w 1/8 finału MŚ w Katarze i odpadnięciu z turnieju japoński selekcjoner podszedł pod sektor fanów Kraju Kwitnącej Wiśni i nisko pokłonił się rodakom, dziękując im w ten sposób za dopingowanie jego drużyny podczas mundialu.

Hajime Moriyasu
fot. Eugene Hoshiko/Associated Press/East News

Hajime Moriyasu był jednym z ojców sukcesu reprezentacji Japonii, która pod jego wodzą sprawiła jedną z miłych niespodzianek na mistrzostwach świata w Katarze. Popularna drużyna Samurajów skradła serca kibiców na całym świecie, pokonując w fazie grupowej Niemców 2:1 i takim samym wynikiem Hiszpanów.

Fantastyczny gest trenera Japonii na pożegnanie z MŚ

Te dwa zwycięstwa zapewniły zespołowi z Kraju Kwitnącej Wiśni awans do 1/8 finału, gdzie zmierzyli się z Chorwacją. Ostatecznie po remisie 1:1 obie ekipy walczyły w konkursie rzutów karnych, w których lepsi okazali się aktualni wicemistrzowie globu, wygrywając 3:1.

loader

Zaraz po odpadnięciu Japonii z mundialu w Katarze Moriyasu udał się pod sektor zajmowany przez japońskich fanów i nisko pokłonił się swoim rodakom, dziękując im za niesamowity doping nie tylko w czasie tego spotkania, ale podczas całej imprezy.

Wcześniej japońscy kibice byli chwaleni za swoje zachowanie, które rozpoczęło się po pierwszym meczu z Niemcami. Wówczas po zakończonym pojedynku fani zaczęli pomagać obsłudze w sprzątaniu stadionu. Oprócz tego sami piłkarze z tego kraju także pokazali klasę, sprzątając szatnię.

RadioZET.pl