Zamknij

Lewandowski zagra przeciwko Chile? Michniewicz zdradził plan na mecz

16.11.2022 17:47

Czesław Michniewicz w rozmowie ze stacją "TVP Sport" zdradził, jaki jest plan reprezentacji Polski na mecz towarzyski z Chile. Ujawnił m.in., czy możemy spodziewać się na murawie Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Reprezentacja Polski zagra dzisiaj swój ostatni sparing przed wylotem do Kataru. Czesław Michniewicz w spotkaniu towarzyskim z Chile dał szansę kilku rezerwowym. Tak swoje decyzje personalne tłumaczył trener. - Wszyscy mogą dziś coś wygrać. Traktuję 26 kadrowiczów i Kacpra Tobiasza, który nie jest formalnie w reprezentacji, jako jeden zespół. Na mistrzostwach każdy zawodnik będzie potrzebny - zaznaczył Michniewicz w rozmowie z "TVP Sport".

- Ten mecz da nam trochę odpowiedzi, ale nie będą one ostateczne. Ten mecz nie wywróci składu do góry nogami. Mamy już koncepcję składu na Meksyk, mamy plan, wiemy, jak chcemy zagrać, chociaż są pewne wątpliwości przy jednym czy dwóch nazwiskach - dodał po chwili selekcjoner.

Lewandowski pojawi się na murawie w meczu z Chile?

W podstawowym składzie Polaków nie znalazł się kapitan Robert Lewandowski. Michniewicz zdradził, czy zobaczymy dzisiaj "Lewego" na murawie. - Nie chciałem tego mówić wcześniej, bo kiedyś był mecz reprezentacji, w którym wcześniej było wiadomo, że Robert nie zagra i ludzie nie chcieli iść na to spotkanie. Dzisiaj mogę powiedzieć, że Robert nie jest przewidziany do składu, podobnie jak Nicola Zalewski, Matty Cash, Piotr Zieliński. Mamy przewidzianych już sześć zmian w meczu, ale w piłce nie da się wszystkiego przewidzieć - przyznał trener.

loader

Selekcjoner został również zapytany o kwestie taktyczne. Przypomnijmy, że w środowym meczu Polska zagra na trzech środkowych obrońców.  - Jesteśmy elastyczni, nie przywiązujemy się do ustawienia. Często zmieniamy formację i zawodnicy nie mają z tym problemu, bo też tak grają w klubach - wyjaśnił.

RadioZET.pl/TVP Sport