,

Chorwacja - Maroko: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz o 3. miejsce MŚ 2022?

17.12.2022 15:00

Chorwacja - Maroko na żywo w tv i online. Reprezentacja Chorwacji ma szansę powtórzyć wynik z 1998 roku i sięgnąć po brązowy medal mistrzostw świata. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć mecz o 3. miejsce MŚ 2022 w Katarze pomiędzy Chorwacją i Marokiem.

Marcelo Brozović
fot. Darko Bandic/Associated Press/East News

Reprezentacja Chorwacji już dwa razy cieszyła się z medalu piłkarskich mistrzostw świata, raz z brązowego. W 1998 roku we Francji w meczu o 3. miejsce podopieczni Miroslava Blazevicia pokonali Holandię 2:1. W drużynie występowali wówczas m.in. król strzelców turnieju Davor Suker, Slaven Bilić, Robert Prosinecki, Igor Tudor czy Zvonimir Boban.

W Katarze po drugiej stronie boiska w meczu o brąz nie stanie drużyna z Europy, lecz z Afryki. Maroko pisze historię całego kontynentu, gdyż przedstawiciel "Czarnego Lądu" jeszcze nigdy nie stanął na mundialowym podium. Faworytem będzie ekipa z Bałkanów, natomiast zespół prowadzony przez Walida Regraguiego zdążył już w tym turnieju udowodnić, że potrafi mierzyć się z możnymi. W pokonanym polu pozostawili Belgię, Hiszpanię i Portugalię, a zremisowali z... Chorwacją, wciąż jeszcze aktualnym wicemistrzem świata.

Chorwacja - Maroko: gdzie oglądać mundial 2022?

Te drużyny spotkały się w fazie grupowej MŚ 2022. Po zaciętym spotkaniu podzieliły się punktami, a w ciągu 90 minut nie padł ani jeden gol. Teraz taki rezultat będzie oznaczał dogrywkę i rzuty karne.

- To będzie trudne na poziomie mentalnym. Dam szansę tym, którzy nie brali jeszcze udziału. Postaramy się wywalczyć to trzecie miejsce. Ważne, że dobrze zaprezentowaliśmy się jako drużyna, a futbol marokański nie jest daleko od najwyższego poziomu - przyznał opiekun Maroka, zdradzając, że da pograć zmiennikom. To może okazać się jednak jedynie zasłoną dymną, gdyż medal dla tego zespołu byłby wielkim osiągnięciem.

Chorwacja - Maroko: transmisja MŚ 2022?

Mecz o 3. miejsce MŚ 2022 Chorwacja - Maroko odbędzie się w sobotę 17 grudnia o godz. 16. Transmisja TV w TVP 1 i TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP