Brązowi medaliści MŚ odpadają z mundialu! Chorwacja pozostaje w grze

01.12.2022 17:55

Reprezentacja Belgii, aktualny brązowy medalista MŚ, nie powtórzy sukcesu sprzed czterech lat. W decydującym spotkaniu grupy F "Czerwone Diabły" zremisowały bezbramkowo z Chorwacją 0:0 i odpadli z mundialu w Katarze.

Kevin De Bruyne

Chorwacja po dwóch kolejkach była liderem grupy F z czterema punktami na koncie. Tyle samo zgromadziło Maroko, które było jedną z sensacji na mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzowie globu po bezbramkowym remisie z tą drużyną wreszcie się rozpędzili i rozbili Kanadę 4:1, mimo że stracili bramkę już w pierwszej akcji spotkania.

Belgowie nie byli tak pewni swojego udziału w 1/8 finału. Chociaż Czerwone Diabły mieli trzy punkty po triumfie z Kanadą 1:0, niespodziewanie ulegli Maroko 0:2. Oni musieli wygrać, aby pozostać w turnieju. To się nie powiodło.

Chorwacja - Belgia: wynik

Spotkanie mogło się podobać, choć żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Od początku drugiej połowy na murawie pojawił się Romelu Lukaku, który sam mógł strzelić kilka goli. Najlepszej okazji nie wykorzystał w 89. minucie, gdy nie potrafił wpakować piłki do siatki z metra.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Maroko pokonała Kanadę 2:1 i wygrało grupę F. Za nim uplasowała się Chorwacja, a Belgia, brązowy medalista MŚ 2018, wraca do domu.

Chorwacja - Belgia 0:0

Składy

• Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Juranović, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa - Luka Modrić, Marcelo Brozović, Mateo Kovacić (Lovro Majer 90'+2)- Ivan Perisić, Marko Livaja (Bruno Petković 64'), Andrej Kramarić (Mario Pasalić 64')
  • Belgia: Thibaut Courtois - Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Leander Dendoncker (Youri Tielemans 72') - Timothy Castagne, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier (Eden Hazard 87') - Yannick Ferreira Carrasco (Jeremy Doku 72'), Leandro Trossard (Thorgan Hazard 58') - Dries Mertens (Romelu Lukaku 46')