Zamknij

Cezary Kulesza się wściekł. Za to może zwolnić Michniewicza

06.12.2022 10:22

Cezary Kulesza poważnie zastanawia się nad zwolnieniem trenera Czesława Michniewicza - przekazał serwis meczyki.pl. Jednym z powodów dla braku zaufania do selekcjonera jest afera związana z premiami dla piłkarzy za wyjście z grupy na mundialu w Katarze.

Cezary Kulesza, Czesław Michniewicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez meczyki.pl, premia w wysokości przynajmniej 30 milionów złotych, którą piłkarzom obiecał premier Mateusz Morawiecki, miała zostać wypłacona z pominięciem Polskiego Związku Piłki Nożnej, co bardzo nie spodobało się prezesowi Kuleszy. "Premia stała się przyczyną ostrego wewnętrznego konfliktu. Na tyle ostrego, że Michniewicz może tej burzy nie przetrwać. Według naszych informacji od poniedziałkowego poranka ruszyły dyskusje na temat przyszłości trenera - nie tylko ze względu na wyniki, styl gry, plany rozwoju kadry, ale - to zatrważające - również temat premii" - czytamy na portalu.

Reprezentacja Polski dopiero co wróciła z Kataru, a musi zmagać się z potężną krytyką. Światło dzienne ujrzała bowiem informacja, jakoby premier obiecał piłkarzom od 30 do 50 milionów złotych premii za wyjście z grupy. Jakby tego było mało, piłkarze mieli kłócić się między sobą, a także ze sztabem szkoleniowym o to, komu i ile przypadnie z tej kwoty. Meczyki.pl informują, że drużyna chciała przekazać dla Michniewicza i jego asystentów 10 procent całej kwoty, podczas gdy sztab domagał się 20 procent. Polski Związek Piłki Nożnej póki co nie komentuje całej sytuacji.

Lewandowski spotka się z premierem Morawieckim

Jak przekazał jednak Mateusz Borek, we wtorek ma dojść do spotkania premiera Morawieckiego z kapitanem reprezentacji Polski, Robertem Lewandowskim. Tematem rozmów mają być oczywiście premie.

loader

Piłkarze reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w Katarze wywalczyli awans do 1/8 finału, gdzie przegrali z Francją 1:3. W całym turnieju wygrali jednak tylko jeden mecz - 2:0 z Arabią Saudyjską. W pozostałych, oprócz porażki z Trójkolorowymi, remisowali z Meksykiem 0:0 i 0:2 przegrali z Argentyną.

RadioZET.pl/meczyki.pl