Brazylia odpadła z mundialu! Chorwacją górą po rzutach karnych

09.12.2022 18:50

Chorwacja pokonała Brazylię w rzutach karnych i awansowała do półfinału mistrzostw świata w Katarze. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 0:0, po dogrywce 1:1.

Chorwacja - Brazylia na żywo. MŚ 2022 live i relacja mundialu i wynik online

Chorwacja bardzo dobrze weszła w to spotkanie. W pierwszej połowie Brazylijczycy nie potrafili przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę wicemistrzów świata. Lepiej zaczęli radzić sobie dopiero po przerwie. Skuteczność zawodziła jednak Neymara, Viniciusa czy Richarslisona. Trener Tite próbował reagować zmianami. Wpuścił na boisko m.in. Antony'ego i Rodrygo. To ożywiło grę Canarinhos, ale mimo tego mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się bezbramkowym remisem.

Mundial 2022. Brazylia - Chorwacja: Dwa gole w dogrywce

W dogrywce inicjatywa była po stronie Brazylii, która wyraźnie miała więcej sił. Zmęczenie Chorwatów w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wykorzystał Neymar. Gwiazdor Paris Saint-Germain ruszył z piłką w pole karne, zagrał "na klepkę" z Lucasem Paquetą, potem minął bramkarza i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Stracony gol podrażnił Chorwację, która ruszyła do odrobienia strat. Dopięła swego w samej końcówce. Po lewej stronie obronie Canarinhos urwał się Miroslav Orsić, zagrał do Bruno Petkovicia, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Alissona.

O wyniku meczu Brazylia - Chorwacja zdecydowały karne

Tym samym o wyniku tego meczu decydować musiały rzuty karne. W nich lepsi byli Chorwaci, którzy nie pomylili się ani razu. W ekipie Brazylii "jedenastki" zmarnowali Rodrygo Goes i Marquinhos. Sensacja stała się faktem.

Chorwacja została pierwszym półfinalistą mistrzostw świata w Katarze. W walce o finał zmierzy się z wygranym starcia Portugalia - Maroko.

Chorwacja - Brazylia 0:0 (1:1 w dogrywce, 4:2 w rzutach karnych)

• Chorwacja: Livaković; Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa (110' Budimir); Modrić, Brozović (114' Orsić), Kovacić (106' Majer), Pasalić (72' Vlasić), Perisić, Kramarić (72' Petković).
  • Brazylia: Alisson; Militao (106' Alex Sandro), Marquinhos, T. Silva, Danilo; Paqueta (106' Fred), Casemiro; Raphinha (56' Antony), Neymar, Vinícius (64' Rodrygo); Richarlison (84' Pedro).