Zamknij

Boniek nie ma wątpliwości. Wskazał, jaki powinien być nowy selekcjoner

21.12.2022 11:11

PZPN wciąż nie rozstrzygnął przyszłości Czesława Michniewicza. Zbigniew Boniek w "Gościu Wydarzeń" wskazał, jaki powinien być nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Posada Czesława Michniewicza wciąż nie jest pewna. Przypomnijmy, że selekcjoner reprezentacji Polski ma kontrakt ważny do końca obecnego roku, a PZPN nie zdecydował się na automatycznie przedłużenie umowy. Michniewicz osiągnął świetny wynik z kadrą na mistrzostwach świata w Katarze, jednak sukces został przyćmiony sprawami pozaboiskowymi, m.in. "aferą premiową".

Polskie media co chwila informują o nowych kandydatach na stanowisko selekcjonera polskiej kadry narodowej. Podobno w grze o posadę Michniewicza są Claudio Ranieri, Andrea Pirlo czy Domenico Tedesco. Pojawiło się także nazwisko Andrija Szewczenki.

Boniek wprost o nowym selekcjonerze

Zbigniew Boniek był "Gościem Wydarzeń" w Polsacie News. Były prezes polskiego związku nie chciał mówić nazwiskami, jednak konkretnie powiedział, jakie cechy powinien mieć nowy trener biało-czerwonych.  

- Trenerów "wolnych" i "chętnych" jest bardzo dużo. To nie musi być wielkie nazwisko. Trener musi czuć drużynę, wiedzieć, jak chce grać. Natomiast wydaje mi się, mówię to zupełnie szczerze, że trzeba zrobić reset, jeżeli chodzi o naszą reprezentację - powiedział Boniek w "Gościu Wydarzeń".

loader

RadioZET.pl/Gość Wydarzeń