Zamknij

Boniek grzmi po zwolnieniu Michniewicza. "Zabrakło im jaj i odwagi"

22.12.2022 19:14

PZPN oficjalnie ogłosił zakończenie współpracy z Czesławem Michniewiczem. Zbigniew Boniek postanowił skomentować decyzję polskiego związku. "Trener zawsze płaci za wszystkich, bo to najsłabsze i najłatwiejsze ogniwo do wymiany" - napisał na Twitterze.

Zbigniew Boniek
fot. Tomasz Jedrzejowski/REPORTER/East News

Potwierdziły się doniesienia mediów sprzed kilku tygodni. PZPN za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kontrakt wygaśnie 31 grudnia i nie zostanie przedłużony. Przypomnijmy, że Michniewicz pracował z kadrą 11 miesięcy.

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do decyzji polskiego związku oraz zachowania samych zawodników. Były prezes nie przebierał w słowach. "Trener zawsze płaci za wszystkich, bo to najsłabsze i najłatwiejsze ogniwo do wymiany" - napisał.

Mocne słowa Bońka po zwolnieniu Michniewicza

"Tak jest wszędzie. Tak kręci się futbol na całym świecie. Smutne, ale prawdziwe. Nie popisali się także panowie piłkarze. Uważam, ze zabrakło im jaj i odwagi. Kto następny?" - podsumował Zbigniew Boniek.

Przed Cezarym Kuleszą kolejne wyzwanie. Prezes polskiego związku musi wybrać nowego selekcjonera. Czasu nie zostało dużo. Eliminacje do Euro 2024 ruszają już w marcu przyszłego roku.

loader

RadioZET.pl