Zamknij

Piękny sen Australii trwa! "Socceroos" w 1/8 finału mundialu w Katarze

30.11.2022 17:58

Reprezentacja Australii pokonała Danię 1:0 w meczu trzeciej, ostatniej kolejki grupy D na mistrzostwach świata 2022 w Katarze i tym samym zagwarantowała sobie udział w fazie pucharowej mundialu! Jedynego gola dla "Socceroos" zdobył Mathew Leckie.

Australia - Dania
fot. PAP/EPA/Abir Sultan

Dania potrzebowała zwycięstwa nad Australią, aby w ogóle myśleć o awansie do 1/8 finału mistrzostw świata 2022 w Katarze i w pierwszych minutach pokazywała, że jest tego świadoma. Podopieczni selekcjonera Kaspera Hjulmanda konstruowali dynamiczne akcje, które wprawdzie nie przyniosły konkretnego zagrożenia, ale pozwoliły zamknąć Australijczyków na swojej połowie.

Nieoczekiwanie napór osłabł po kilkunastu minutach. Wówczas Duńczycy znacznie zwolnili tempo i zaczęli grać niedokładnie, popełniać proste błędy przy podaniach i przyjęciu piłki. W efekcie to Australia zeszła na przerwę z przewagą celnych strzałów 3-2 - choć wynik wciąż był bezbramkowy.

Australia w 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze

Remis był korzystniejszy dla "Kangurów", bo dawał im awans, pod warunkiem, że w toczonym jednocześnie spotkaniu Tunezja nie pokona Francji. Tam po pierwszej połowie też był remis 0:0.

Po przerwie zespół z północnej Europy wcale nie zaczął grać lepiej. Ataki były powolne i nieporadne, a po jednym z nich Australia wyprowadziła kontratak, skutecznie wykończony w 60. minucie przez Matthew Leckiego.

To nie zmieniło obrazu gry i takim wynikiem spotkanie się zakończyło. To oznacza, że z drugiego miejsca w grupie D do 1/8 finału awansowała Australia i to ona będzie rywalem najlepszego zespołu grupy C, w której przed ostatnią kolejką prowadzi reprezentacja Polski.

"Kangury" zakwalifikowały się do fazy pucharowej po raz drugi w historii. Wcześniej udało im się to w 2006 roku, kiedy okazały się lepsze w grupie od Chorwacji i Japonii. W 1/8 finału pokonały ich Włochy. Tymczasem Dania sprawiła spory zawód, zwłaszcza biorąc pod uwagę styl, w jakim awansowała do MŚ w Katarze. W swojej grupie eliminacji po dziewięciu z 10 kolejek miała komplet punktów i bilans bramek 28:1.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ AUSTRALIA - DANIA NA MŚ 2022 W KATARZE:

RadioZET.pl