Niesamowity gol Messiego. Argentyna gromi w ostatnim meczu przed MŚ

16.11.2022 19:09

Argentyna wysoko pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrano w Abu Zabi. Dla Albicelestes był to 36. mecz bez porażki z rzędu.

Argentyna - ZEA. Popis Messiego i di Marii, Argentyna gromi [WIDEO]

Argentyna przed meczem z ZEA była niemal pewna zwycięstwa, a jedyne wątpliwości dotyczyły rozmiaru wygranej. Albicelestes po raz ostatni raz przegrali w półfinale Copa America.. w 2019 roku. Od tamtego spotkania, zawodnicy Lionela Scaloniego zagrali już 36 meczów i w żadnym z nich nie dali się pokonać.

Mundialowi rywale Polaków zgodnie z przewidywaniami zdominowali reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Wynik spotkania w 17. otworzył Julian Alvarez, któremu dograł Lionel Messi, posyłając niskie podanie. Do gwizdka sędziego, kończącego pierwszą połowę, Argentyńczycy trafili jeszcze trzykrotnie. Dwa razy gole zdobył wracający po kontuzji Angel di Maria – raz wolejem po świetnym podaniu Acuni, a potem po efektownej akcji indywidualnej.

Gol po indywidualnej akcji Angela di Marii:

Na 4:0 podwyższył Lionel Messi, dla którego była to 91. bramka w kadrze. Argentyńczyk trafił do siatki po niesamowitej akcji indywidualnej. Wideo udostępniamy poniżej:

Gola na 5:0 zdobył Joaquin Correa, który wszedł na boisko po przerwie. Messi miał też dwie świetne szanse na trafienie, gdy najpierw z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę, a potem jeszcze raz uderzył ze stałego fragmentu i chybił celu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Argentyna. Albicelestes bliscy pobicia rekordu

Dla Argentyny było to 36. zwycięstwo z rzędu. By pobić rekord Włochów – 37. wygranych – muszą pokonać Arabię Saudyjską. Mecz tych drużyn odbędzie się 22 listopada.  Biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną w ostatniej kolejce fazy grupowej - 30 listopada. Wcześniej zagrają z Meksykiem (22 listopada) i Arabią Saudyjską (26 listopada).

Argentyna - Zjednoczone Emiraty Arabskie: wynik, strzelcy goli

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Argentyna 0:5 (0:5). Bramki: Julian Alvarez (17), Angel Di Maria dwie (25, 36), Lionel Messi (44), Joaquin Correa (60).