Arabia Saudyjska zniweczyła marzenia Meksyku! Gol w ostatniej minucie

30.11.2022 22:00

Meksyk w ostatnim meczu fazy grupowej pokonał Arabię Saudyjską (2:1). Pomimo miażdżącej przewagi w drugiej połowie, drużyna Taty Martino nie była w stanie zdobyć gola, który dałby jej awans do 1/8 finału MŚ, a w ostatniej minucie meczu straciła jeszcze bramkę.

Guillermo Ochoa

Arabia Saudyjska i Meksyk w ostatnim meczu fazy grupowej walczyły o pozostanie na mundialu. Obie drużyny musiały bić o zwycięstwo, bo remis dawał im awans tylko w przypadku wysokiej przegranej Polski. Z większą inicjatywą wyszedł Meksyk, który w pierwszej połowie oddał 11 strzałów (w tym 3 celne i 5 zablokowanych).

Świetne sytuacje miał Alexis Vega, którego uderzenie głową zostało zablokowane, cały czas bardzo aktywny był Hirving Lozano. Pomimo ogromnej przewagi w pierwszej połowie, Meksykanie nie byli w stanie trafić do siatki.

Miażdżąca przewaga Meksyku i dwa szybkie gole

Drużyna Taty Martino otwarła wynik tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu. Po dośrodkowaniu na krótki słupek, Montes przedłużył w kierunku środka, a tam już stał Henry Martin, który trafił do siatki.

Wynik meczu szybko stał się niebezpieczny dla Polski. W 52. minucie przepięknie uderzył Luis Chavez. Dwubramkowa przewaga Meksykanów przy jednoczesnej przewadze Argentyny (2:0) oznaczała, że drużynie Martino brakowało do awansu tylko jednego trafienia.

Meksyk przeważał, ale dał się trafić. Gole z meczu Arabia Saudyjska - Meksyk

Okazji, by zdobyć decydującego gola, było mnóstwo, ale Meksykanie nie popisywali się skutecznością, lub byli łapani na spalonego. Do 80 minuty drużyna z Ameryki Północnej oddała 12 strzałów i dwukrotnie trafiała do siatki (oba gole nieuznane). Łącznie, Meksykanie oddali 23 uderzenia, z czego było 10 celnych. Saudowie uniknęli kompromitacji tylko dzięki postawie bramkarza Mohammeda Al-Owaisa.

Naciskających Meksykanów udało się za to zaskoczyć w ostatniej akcji meczu. Saudyjczycy ruszyli z kontrą, za którą nie wrócili zmęczeni obrońcy i po dwójkowej akcji do siatki trafił Salem Al-Dawsari.

Arabia Saudyjska - Meksyk: WYNIK. Dwóch przegranych, Polska z awansem

Wygrana Meksyku 1:2 oznacza, że Polska, która przegrała z Argentyną 2:0, weszła do 1/8 finału MŚ. Zmierzymy się w nim z Francją - liderem grupy D.

Arabia Saudyjska - Meksyk: 1:2. Salem Al-Dawsari 95', Henry Martin 46', Luis Chavez 52'.