Senegalczycy bliscy kompromitacji. Pełna dominacja Anglików w meczu 1/8 finału

04.12.2022 21:50

Anglia w meczu 1/8 finału nie dała szans Senegalczykom (3:0) i pewnie wywalczyła sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Mistrzowie Afryki byli w stanie rywalizować z zawodnikami Southgate'a tylko w pierwszej połowie. W drugiej przewaga wicemistrzów Europy była już zbyt duża.

Harry Kane

Senegalczycy do momentu straty dwóch goli skutecznie stawiali się Anglikom, nie dopuszczając ich pod własną bramkę. Drużyna Aliou Cisse sama tworzyła sobie okazje – strzał Ndiaye świetne zatrzymał Jordan Pickford, a wcześniej Dia w zamieszaniu na polu karnym uderzył w Stonesa, po czym dobijał jeszcze Sarr.

Mistrzowie Afryki zmuszali Anglików do długiego rozgrywania piłki, skutecznie blokowali rozgrywanie jej przez środek, a także dobrze kryli Kane’a. Mimo tego, zespół Garetha Southgate’a był w stanie dwukrotnie trafić do siatki jeszcze przed przerwą.

Obie akcje bramkowe miały tych samych bohaterów – byli to Jude Bellingham i Harry Kane. Pierwsza sytuacja zaczęła się od kapitana Anglików, który świetnie wypuścił pomocnika BVB. Ten zagrał wszerz pola karnego, gdzie stał niepilnowany Henderson. Po niespełna 10 minutach znowu mogliśmy obejrzeć w akcji ten duet. Bellingham naciskał na Sarra, który miał problem z przyjęciem piłki po wybiciu spod pola karnego Anglików. Pomocnik BVB świetnie przejął, podciągnął akcję, odegrał do Fodena, a ten z pierwszej piłki podał do Kane'a. Kapitan Anglików był sam na sam, uderzył bardzo mocno i pokonał Mendy’ego.

Anglia - Senegal. Szybki gol na początku drugiej połowy

Po przerwie Anglicy szybko „zabili spotkanie”, wybijając Senegalczykom jakiekolwiek marzenia o awansie. Tym razem główną rolę przy akcji pełnił Phil Foden, który przez cały mecz intensywnie próbował tworzyć sytuacje dla Harry’ego Kane’a czy Bukayo Saki.

Pomocnik City zaczął akcję od podania do kapitana Anglików, ten posłał świetne podanie zwrotne. Foden był na skrzydle na wysokości szesnastki, skąd podawał do wchodzącego w pole karne Bukayo Saki. Napastnik Arsenalu doszedł do piłki i przerzucił ją nad Edouardem Mendym.

W 1/4 finału MŚ Anglicy zmierzą się z Francuzami. Mecz odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 20.

Anglia - Senegal: WYNIK

Anglia - Senegal 3:0. Jordan Henderson (39'), Harry Kane (45+3'), Bukayo Saka (57')