Zamknij

Ależ boli go awans Polaków. Bulwersujące słowa Rosjanina

02.12.2022 11:55

Igor Szalimow nie może pogodzić się z tym, że reprezentacja Polski przebrnęła przez fazę grupową i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. "J**** tę Polskę!" - napisał rosyjski szkoleniowec.

Krychowiak
fot. Manu Fernandez/Associated Press/East News

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego FIFA wykluczyła reprezentację Rosji z walki o grę na MŚ w Katarze. Rosjanie nie potrafią pogodzić się z tą decyzją i co jakiś czas wysyłają różne przytyki m.in. Polsce. Kilka miesięcy temu uważali, że biało-czerwoni nie mają szans na awans z grupy na mundialu.

Jednak piłkarze Czesława Michniewicza wyprowadzili Sborną z błędu i pokazali, że wszystko jest możliwe. To nie spodobało się Igorowi Szalimowi, który swoją frustrację wylał na łamach portalu championat.com.

Rosjanin nie może pogodzić się z awansem Polaków

"Polacy awansowali do fazy pucharowej mundialu? J**** tę Polskę! Przez nią Rosja nie gra - cytuje jego słowa serwis.

loader

Rosyjski trener nie zamierzał na tym kończyć. W dalszej części wypowiedzi uważa, że gdyby Polacy nie odmówili gry z Rosją, nikt inny by tego nie zrobił.

"Jako pierwsi odmówili gry z reprezentacją Rosji, potem inne drużyny zaczęły odmawiać. Z tego powodu Rosja nie zagrała na mundialu. Teraz z tego powodu musimy zmienić konfederację na azjatycką. Nie chcę tego robić. Nie chcę, żeby tak było! Ale dopóki FIFA i UEFA mają obecne władze, dopóty to się nie zmieni. Rosja nie będzie miała szansy na powrót" - dodał Szalimow.

Na koniec Igor Szalimow przyznał, że nie obchodzi go gra Polski. "Są inne drużyny, których gra wygląda o wiele ciekawiej" - zakończył.

RadioZET.pl