Zamknij

Zbigniew Boniek nie przebiera w słowach. Tak komentuje aferę wokół kadry

07.12.2022 09:32

"Typowe polskie piekiełko" - tak były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek komentuje ostatnie niepokojące wydarzenia wokół reprezentacji Polski. Po powrocie z MŚ 2022 w Katarze kadrą wstrząsnęło kilka afer.

Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Premie dla piłkarzy od rządu, których ostatecznie nie będzie, ominięcie kibiców, w tym dzieci, na lotnisku, którzy chcieli powitać graczy reprezentacji Polski po powrocie z MŚ 2022 w Katarze, nieporozumienia na linii Cezary Kulesza - Czesław Michniewicz oraz Czesław Michniewicz - Robert Lewandowski czy potajemne ustalanie taktyki przez piłkarzy, a nie przez selekcjonera - tak na dziś wygląda stan naszej kadry i tego, co się wokół niej dzieje. O mundialu, sukcesie, jakim było pierwsze od 36 lat wyjście z grupy, nikt już nie mówi.

Cezary Kulesza zapewnił w rozmowie ze sport.pl, że nie ma żadnych niesnasek i nieporozumień z trenerem drużyny narodowej. Nie spieszy się jednak z decyzją, czy przedłużyć z nim umowę, która wygasa w grudniu. Czesław Michniewicz w czwartek będzie Gościem Radia ZET i dopiero wtedy poznamy opinię selekcjonera na ostatnie wydarzenia. Na razie swoje zdanie na Twitterze przedstawił były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Boniek krytycznie o aferze w kadrze

"W życiu trzeba umieć wygrać i przegrać. Zajęliśmy po bardzo przeciętnej grze 9-16 miejsce na MUNDIALU. Teraz tylko kłótnie, podejrzenia i typowe polskie piekiełko. Oprócz umiejętności zabrakło nam klasy po przylocie, szkoda. Miłych wakacji panowie piłkarze" - napisał były gracz Widzew Łódź, Juventusu i Romy.

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 w Katarze zremisowała z Meksykiem 0:0, pokonała Arabię Saudyjską 2:0 i przegrała z Argentyną 0:2. W 1/8 finału lepsza okazała się broniąca tytułu Francja (1:3), ale to był najlepszy mecz biało-czerwonych w tej imprezie.

loader

RadioZET.pl