Zamknij

Kulesza i Michniewicz są w konflikcie? Jasna deklaracja prezesa PZPN

07.12.2022 08:39

- Nie ma między nami złości czy niesnasek - mówi w rozmowie ze sport.pl prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza o rzekomym konflikcie z selekcjonerem kadry Czesławem Michniewiczem. Odniósł się też to możliwości zwolnienia selekcjonera.

Cezary Kulesza i Czesław Michniewicz
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Cezary Kulesza miał stracić zaufanie do trenera Czesława Michniewicza po tym, jak Wirtualna Polska Sportowe Fakty ujawniła aferę z obiecanymi przez rząd premiami dla piłkarzy i sztabu reprezentacji Polski. Tak sprawę przedstawił portal meczyki.pl. Wszystko to miało dziać się za plecami i bez wiedzy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku przekazał ostatecznie, że nagród pieniężnych nie będzie. Opowiedział się natomiast za koniecznością państwowego wsparcia dla piłki nożnej, które miałoby pomóc w szkoleniu i rozwoju dzieci. Możliwość utworzenia specjalnego funduszu przedstawił już w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Mueller. Premii zatem nie będzie, ale - mówiąc kolokwialnie - smród pozostał, a wszystko to w sytuacji, gdy selekcjoner nie ma jeszcze zagwarantowanego przedłużenia umowy na prowadzenie kadry.

Kulesza o konflikcie z Michniewiczem

Prezes Kulesza nie komentował całego zamieszania. Do teraz. Do ostatnich wydarzeń odniósł się w rozmowie z Kacprem Sosnowskim i Bartłomiejem Kubiakiem dla sport.pl. Czy rzeczywiście ma konflikt z Michniewiczem i czy naprawdę zastanawia się nad zwolnieniem selekcjonera?

- Ja z trenerem Michniewiczem normalnie rozmawiam, mamy dobre stosunki - zapewnia prezes PZPN. - Dziś rozmawialiśmy dwa razy. Nie ma między nami złości czy niesnasek. Nie wiem, skąd biorą się różne plotki. Może źle się uśmiechnąłem albo miałem akurat posępną minę i ktoś dorobił do tego całą ideologię? - dodaje

Kiedy decyzja ws. Michniewicza?

W mediach pojawiły się spekulacje, że decyzja w kwestii przedłużenia kontraktu lub rozstania z trenerem reprezentacji Polski może zapaść w ciągu tygodnia. Inne głosy twierdziły, że nie ma ustalonej daty. Ta druga wersja jest bliższa prawdy.

- Nie ma daty, bo dopiero przylecieliśmy z Kataru, jeszcze rozpakowujemy walizki. Nie ma potrzeby szybkiego podejmowania decyzji. Kolejne mecze gramy pod koniec marca. Rozumiem, że media pragną szybkich newsów, ale nie działam pod wpływem emocji - ucina Kulesza.

Biało-czerwoni zrealizowali plan minimum na MŚ 2022 i po raz pierwszy od 1986 roku wyszli z grupy. Remis z Meksykiem, wygrana z Arabią Saudyjską i porażka z Argentyną pozwoliły na grę w 1/8 finału z broniącą tytułu Francją. Polacy pokazali się z dobrej strony, ale ulegli 1:3.

loader

RadioZET.pl/sport.pl