Obserwuj w Google News

Angielscy kibice zaatakowali żonę Kamila Glika. Dostała wiadomości z pogróżkami

1 min. czytania
10.09.2021 10:31
Zareaguj Reakcja

Angielscy kibice, którzy podczas meczu byli zirytowani grą Kamila Glika, obrali sobie za cel żonę naszego piłkarza. Pokazała ona wiadomości, które otrzymała od hejterów. „Zgińcie", "Obyście cierpieli" – to tylko niektóre z nich.

Angielscy kibice zaatakowali żonę Kamila Glika. Dostała wiadomości z groźbami
fot. PAP/Piotr Nowak

Kamil Glik przed przerwą meczu z Anglią starł się z Kylem Walkerem. Piłkarz Manchesteru City po wszystkim nie podał mu ręki, co spotkało się z ostrą reakcją naszego obrońcy.  Zachowanie Polaka zdenerwowało Harry'ego Maguire'a. Obaj piłkarze później zostali ukarani żółtymi kartkami. Glik zapewnił na łamach angielskiej prasy, że była to jedynie "utarczka słowna". Anglicy oskarżyli Polaka o rasizm, na co natychmiast odpowiedział PZPN.

"Rozmawiałem z naszymi piłkarzami i oni zaprzeczają, że był jakikolwiek rasistowski incydent" - powiedział Sky Sports rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Redakcja poleca

Polska - Anglia. Angielscy kibice obrażają rodzinę Kamila Glika 

Angielscy kibice nie czekając na wyjaśnienia zaczęli atakować Glika i jego rodzinę. Wiadomości, które dostali, pokazała żona obrońcy naszej reprezentacji.

"Mam nadzieję, że stanie się wam coś złego. Z przyjemnością popatrzę, jak wasza rodzina umiera – napisał do Marty Glik użytkownik Lewis Porter. Brodey Rodgers dodał: „mam nadzieję, że nie otworzy się wam spadochron. Obyście cierpieli”.

RadioZET.pl/Twitter