Zamknij

Boniek w oficjalnym oświadczeniu broni Glika. "Oskarżenia są bezpodstawne"

10.09.2021 12:28

Zbigniew Boniek wydał oficjalne oświadczenie, w którym broni Kamila Glika przed zarzutami stawianymi mu przez Anglików, a ich oskarżenia nazywa „szokującymi i bezpodstawnymi”. - Godzą one w dobry wizerunek polskiego futbolu – jasno podkreślił były prezes PZPN.

Zbigniew Boniek oficjalne oswiadczenie PZPN Kamil Glik
fot. Piotr Hukalo/East News

Zbigniew Boniek na oficjalnej stronie PZPN-u opublikował oświadczenie, w którym ostro krytykuje postawę reprezentantów Anglii. Były prezes związku stwierdził, że oskarżanie Kamila Glika o rasizm jest niedorzeczne.  Poniżej zamieszczamy całe oświadczenie Bońka.

"Wyrażam wielkie zdziwienie i niesmak z powodu oskarżeń, jakie wysuwają pod adresem polskich piłkarzy (zwłaszcza Kamila Glika) przedstawiciele reprezentacji Anglii. Bezpodstawne i szkalujące dobre imię reprezentantów Polski oskarżenia o rasizm są szokujące i godzą w dobry wizerunek polskiego futbolu"

Zbigniew Boniek: sugerowanie zachowań rasistowskich jest niedorzeczne

Zbigniew Boniek: "Jako wiceprezydent UEFA, honorowy prezes PZPN i były wielokrotny reprezentant Polski, podkreślam po raz kolejny, że nasi piłkarze na boisku traktują swoich rywali zawsze w duchu fair play, tolerancji i solidarności. Oczywiście, podczas meczu nie brakuje gorących spięć i starć, ale sugerowanie przez stronę angielską rasistowskich zachować wicekapitana reprezentacji Polski, Kamila Glika, są doprawdy niedorzeczne. Glik przez wiele lat międzynarodowej kariery spędzonej na stadionach m.in. Hiszpanii, Francji czy Włoch imponował nie tylko twardą, ostrą grą, ale i mężnym charakterem oraz poszanowaniem koloru skóry i przekonań swych rywali.

Przedstawicielom kadry naszych ostatnich rywali zalecałbym przeanalizowanie zachowania swego obrońcy Kyle’a Walkera, który na pojednawczy gest Kamila Glika (podanie ręki) zachował się niegrzecznie. Piękny, emocjonujący mecz, nawet niezakończony korzystnym rezultatem dla jednej z ekip, nie powinien mieć takiego epilogu, w którym zarzuca się nieprawdziwe i skandaliczne zachowania przedstawicielom reprezentacji Polski"

Kamil Glik oskarżony o rasizm. PZPN błyskawicznie odpowiada

Kamil Glik przed przerwą meczu z Anglią starł się z Kylem Walkerem. Piłkarz Manchesteru City po wszystkim nie podał mu ręki, co spotkało się z ostrą reakcją naszego obrońcy.  Zachowanie Polaka zdenerwowało Harry'ego Maguire'a. Obaj piłkarze później zostali ukarani żółtymi kartkami. Glik zapewnił na łamach angielskiej prasy, że była to jedynie "utarczka słowna". Anglicy oskarżyli Polaka o rasizm, na co natychmiast odpowiedział PZPN.
"Rozmawiałem z naszymi piłkarzami i oni zaprzeczają, że był jakikolwiek rasistowski incydent" - powiedział Sky Sports rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

loader

RadioZET.pl/PZPN