Obserwuj w Google News

Zamieszki na meczu Anglia - Węgry. Mogli w nich uczestniczyć polscy kibice

2 min. czytania
13.10.2021 10:27
Zareaguj Reakcja

We wtorek nie tylko w Tiranie było gorąco na trybunach, a albańscy kibice nie są jedynymi, którzy pokazali się z jak najgorszej strony. Do zamieszek z udziałem policji i fanów doszło także na Wembley podczas spotkania Anglia - Węgry. Jak widać na zdjęciach i nagraniach, wśród agresywnych osób mogli być także Polacy.

Zamieszki na meczu Anglia - Węgry
fot. PAP/EPA

Mecz Anglia - Węgry budził duże emocje nie tylko ze względu na sportową klasę obu ekip, ale także z powodu napięcia związanego z wrogością węgierskich kibiców w stosunku do gestu wykonywanego przed meczem głównie przez gospodarzy. Chodzi o klękanie przed pierwszym gwizdkiem, co ma być symbolem walki z rasizmem.

Już przed spotkaniem w Budapeszcie piłkarze i trener Gareth Soutgate zapowiadali, że jeśli tylko usłyszą z trybun rasistowskie okrzyki, zejdą z murawy. Ostatecznie do skandalu nie doszło, jednak węgierscy fani kolejny raz wyrazili swoją niechęć do tego zachowania we wtorek na Wembley.

Anglia - Wembley: Kibice bili się z policją [WIDEO]

W sektorze przeznaczonym dla węgierskich kibiców już przed meczem wywieszono flagę z "zakazem klękania". Chwilę później grupa fanów, w której znajdowały się także osoby z polskimi emblematami, zaczęła regularną bitwę z angielską policją. Na nagraniach widać m.in., jak jeden z agresorów lewym sierpowym powala funkcjonariusza. Inni próbowali ich kopać.

Anglia zremisowała z Węgrami 1:1. W tabeli grupy I wciąż jest na 1. miejscu, ale przewaga nad reprezentacją Polski stopniała do trzech punktów.

RadioZET.pl