Obserwuj w Google News

Z kim zagramy przed mistrzostwami w Katarze? PZPN podał możliwych rywali

2 min. czytania
17.05.2022 18:56
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski przed mistrzostwami w Katarze może zmierzyć się z Chile. -Zapytaliśmy kilka federacji - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski i dodał, że możliwy jest właśnie mecz z drużyną z Ameryki Południowej. W grę wchodzi jeszcze kilka innych drużyn, ale Biało Czerwoni najprawdopodobniej zmierzą się z La Roja.

Z kim zagramy przed mistrzostwami w Katarze? PZPN podał możliwych rywali
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PZPN stara się zorganizować dla kadry Czesława Michniewicza sparing z drużyną z Ameryki Południowej, ewentualnie z Ameryki Środkowej, bo grupowi rywale Polaków na mistrzostwach w Katarze prezentują zupełnie inny styl gry niż dobrze znani przeciwnicy z Europy. Spotkanie sparingowe może odbyć się np. 16 listopada.

- Poszły z naszej strony zapytania m.in. do Brazylii, Kolumbii i Chile. Z Brazylią, pomijając już kwestie finansowe, jest pewien kłopot. Chodzi o terminy przed mundialem, oni zaczynają turniej później niż my. Poza tym drużynom z tak dalekiego kontynentu nie uśmiecha się za bardzo granie w Polsce przed mundialem. Dla nich to trochę nie po drodze - powiedział Jakub Kwiatkowski, który jest również team menedżerem reprezentacji narodowej.

Jak dodał, najbardziej możliwy wydaje się mecz towarzyski z Chile. Potwierdził to trener Czesław Michniewicz. - W grę wchodzi też Peru, a z Ameryki Środkowej Kostaryka, ale te drużyny grają jeszcze baraże o awans. Jeżeli chodzi o Chile, to uważam, że byłoby idealne pod kątem naszego meczu z Meksykiem na mundialu. To podobny styl gry - podkreślił selekcjoner.

Redakcja poleca

MŚ 2022. 26 zawodników pojedzie na mundial 

Michniewicz zapowiedział, że powoła na turniej w Katarze maksymalną możliwą liczbę piłkarzy – 26. Natomiast rzecznik PZPN przedstawił szczegóły dotyczące terminów wymaganych przez FIFA. - Do 21 października należy wybrać 50 piłkarzy. A z tej pięćdziesiątki 14 listopada trzeba ogłosić ostateczny, 26-osobowy skład na mundial - przyznał Kwiatkowski.

Biało-czerwoni w tegorocznych mistrzostwach świata trafili do grupy C, z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Pierwszy mecz zagrają 22 listopada - z Meksykanami.

RadioZET.pl/PAP/bia/ cegl/