Zamknij

Węgry - Polska: Kolejny test na COVID-19 Mateusza Klicha dał wynik negatywny

24.03.2021 19:51

Węgry - Polska: Kolejny test na obecność koronawirusa u Mateusza Klicha dał wynik negatywny - poinformował rzecznik prasowy reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski. Poprzednie testy pomocnika Leeds United były pozytywne. Co z jego występem w meczu Węgry - Polska?

Mateusz Klich
fot. PAP
  • Mateusz Klich otrzymał w środę negatywny wynik testu na obecność koronawirusa
  • Jak wyjawił rzecznik prasowy reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski, tylko jeden pozytywny test PCR zadecydował o wycofaniu Klicha z kadry na mecz Węgry - Polska
  • Polak niemal na pewno nie zagra z Węgrami, jednak bardzo prawdopodobnymi wydają się być jego występy z Andorą i Anglią

Mateusz Klich miał w środę powtórzone badanie na obecność koronawirusa. Wynik, jaki otrzymaliśmy, jest negatywny - poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski.

Jak się okazuje, pomocnik Leeds United przeszedł w ostatnim czasie kilka testów, ale tylko jeden z nich był pozytywny.

Węgry - Polska: Kolejny test na koronawirusa Mateusza Klicha negatywny

- W czwartek Mateusz miał szczegółowy test PCR w klubie w Anglii. Wynik był negatywny. W niedzielę przeszedł test na przeciwciała, który także był negatywny. We wtorek, już w Polsce, ponownie miał szczegółowy test PCR, ale wynik okazał się pozytywny, co wykluczyło jego wylot z kadrą do Budapesztu - wyznał rzecznik biało-czerwonych w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

- Tego samego dnia test na obecność przeciwciał był jednak negatywny. Test PCR wykrywa wirusa na bardzo wczesnym etapie i według tego, co przekazali nam fachowcy, wirus nie jest jeszcze rozwinięty i nie rozprzestrzenia się na innych - dodał.

Co w takim razie z występem Klicha w meczu Węgry - Polska? Wszystko wskazuje na to, że 30-latek nie poleci do Budapesztu, jednak będzie mógł wziąć udział w kolejnych spotkaniach biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata 2022 z Andorą i Anglią, o ile oczywiście kolejne wyniki testów pomocnika również będą negatywne.

Kolejny test na obecność COVID-19 dla całej drużyny zaplanowany jest na piątek. 

Mecz Węgry - Polska w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze odbędzie się w czwartek 25 marca o godzinie 20:45 na Groupama Arena w Budapeszcie. Relacja na żywo i wynik live online meczu Węgry - Polska na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Jakub Kwiatkowski, WP SportoweFakty