Zamknij

W takich strojach reprezentacja zagra w Katarze. Ujawniono ich pierwsze zdjęcia

Paweł Żurek
12.09.2022 11:38

Portal Footy Headlines pokazał, jak będą wyglądały koszulki Polaków na mistrzostwach świata w Katarze. Oficjalna prezentacja strojów naszej kadry ma odbyć się w ten czwartek.

W takich strojach reprezentacja zagra w Katarze. Ujawniono jak będą wyglądały
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koszulki reprezentacji Polski projektowała Nike. Póki co, projekt strojów kadry znamy dzięki nieoficjalnej publikacji Footy Headlines, bo ich oficjalna prezentacja ma nastąpić dopiero 15 września. - Nike - jako nasz dostawca sprzętu od wielu lat - 15 września planuje prezentację wszystkich koszulek reprezentacji, których ubiera - przekazał w programie "Mundial Raport" Jakub Kwiatkowski, team manager polskiej kadry.

Kwiatkowski powiedział też, że reprezentacja będzie grała w nowych koszulkach w trakcie mistrzostw w Katarze i eliminacjach do mistrzostw Europy. - To będą stroje, w jakich wystąpimy w najbliższym cyklu dwuletnim, obejmującym m.in. MŚ w Katarze oraz eliminacje mistrzostw Europy 2024. Piłkarze będą mieć zdjęcia już w nowych koszulkach. (...) To nie jest tak, że tylko my je teraz zakładamy. Firma Nike będzie prezentować koszulki wszystkich reprezentacji, które ubiera - zakończył Jakub Kwiatkowski.

Polska rozpocznie rywalizację w Katarze od meczu z Meksykiem (22.11). Później zmierzymy się z Arabią Saudyjską (26.11) i Argentyną (30.11).

loader

RadioZET.pl/PAB/PAP/Maciej Białek/bia/ co/