Obserwuj w Google News

Świetne wieści w sprawie Tomasza Kędziory! Zawodnik Dynama wrócił do Polski

1 min. czytania
27.02.2022 15:22
Zareaguj Reakcja

Tomasz Kędziora wrócił do Polski. Piłkarz reprezentacji Polski musiał uciekać z objętego wojną Kijowa.

Tomasz Kędziora wrócił do Polski! "Jest zmęczony, ale bezpieczny"
fot. Beata Zawadzka/East News

Tomasz Kędziora po czterech dniach od  inwazji Rosji na Ukrainę wrócił do domu. “Bardzo dobra i długo wyczekiwana wiadomość: Tomasz Kędziora jest już w Polsce! Zmęczony, ale bezpieczny i szczęśliwy” – napisano na stronie Fabryki Futbolu, czyli agencji menedżerskiej zawodnika.

Kijów, w którym grał i mieszkał Kędziora, jest od kilku dni nieustannie atakowany przez Rosjan. Od początku inwazji na Ukrainę to miasto stało się jednym z głównych celów ataków. Kijów był wielokrotnie bombardowany, informowano również o walkach ulicznych i przenikaniu do Kijowa grup rosyjskich sabotażystów. Ciężkie walki toczyły się też na obrzeżach miasta, w tym o lotniska w Hostomelu i Wasylkowie.

Kliczko: w stolicy zginęło 31 osób

W stolicy Ukrainy, Kijowie nie ma żadnych oddziałów rosyjskich - ogłosił w niedzielę mer tego miasta Witalij Kliczko. Dodał, że w stolicy od początku rosyjskiej inwazji cztery dni temu zginęło 31 osób, w tym 9 cywilów.

Relacja z wojny w Ukrainie:  "Zmasowane ataki ze wszystkich kierunków". Rosyjskie wojska wtargnęły do Charkowa

"Kijów trwa w swojej obronie. W stolicy nie ma jednostek rosyjskich. Ale nasze siły zbrojne, organy ścigania i obrona terytorialna wciąż wykrywają i neutralizują sabotażystów" - napisał Kliczko w komunikacie na Telegramie.

RadioZET.pl/PAB

RadioZET.pl/PAB