Zamknij

Tak Polacy mają wypaść w MŚ w Katarze. Marzenie kibiców może się spełnić

Maciej Walasek
30.09.2022 08:38

Dziennikarze "Guardiana" przyjrzeli się wszystkim reprezentacjom, które wystąpią w MŚ w Katarze. Nie mogło zabraknąć także biało-czerwonych. Ich zdaniem kadra Czesława Michniewicza wyjdzie z grupy, ale pożegna się z turniejem już w 1/8 finału. To oznacza, że być może spełnią się nadzieje kibiców, którzy wciąż czekają na to, aż piłkarze wyjdą z grupy na mundialu.

Robert Lewandowski
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Za niecałe dwa miesiące oczy kibiców całego świata będą zwrócone na Katar, w którym odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Inauguracja imprezy odbędzie się 20 listopada, a w meczu otwarcia Katarczycy zagrają z Ekwadorem.

Coraz więcej mediów zaczyna bawić się w różne spekulacje na temat każdej z reprezentacji. Wszyscy są ciekawi, kto poradzi sobie najlepiej, a kto wypadnie najgorzej w MŚ 2022. Swoją opinią podzielił się także "The Guardian". Według tamtejszych dziennikarzy mistrzem świata zostanie Brazylia, która imponuje zwycięską passą.

loader

"Minęły już trzy lata odkąd przegrali z kimkolwiek poza Argentyną. Jedna porażka w 29 ostatnich meczach to wyjątkowy rekord. Jedyną wątpliwością jest to, że od poprzedniego mundialu nie zagrali z żadnym zespołem z Europy" - czytamy.

Polacy na MŚ w Katarze. Jak daleko zajdą biało-czerwoni?

A co z reprezentacją Polski? Brytyjczycy nie pominęli Roberta Lewandowskiego i spółki, klasyfikując naszą kadrę na 16. miejscu w zestawieniu. To oznacza, że biało-czerwoni wyjdą z grupy, ale zakończą udział w turnieju na 1/8 finału.

"Polska zawsze będzie musiała uciekać przed zarzutami, że ich reprezentacja to Robert Lewandowski i dziesięciu innych piłkarzy. Trzeba jednak pamiętać, że mają w składzie takich graczy jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński oraz szereg kapitalnych bramkarzy. Forma tej drużyny w Lidze Narodów nie była jednolita. Jedyna wygrana przyszła w starciach z Walią" - tłumaczono.

W gronie najpoważniejszych kandydatów do triumfu są także Argentyńczycy. Za nimi są Hiszpanie, Holendrzy, Niemcy i Duńczycy. Poniżej prezentujemy pełny ranking dziennika "The Guardian".

1. Brazylia
2. Argentyna
3. Hiszpania
4. Holandia
5. Niemcy
6. Dania
7. Francja
8. Chorwacja
9. Anglia
10. Serbia
11. Szwajcaria
12. Belgia
13. Urugwaj
14. Portugalia
15. Senegal
16. POLSKA
17. Kanada
18. Walia
19. Maroko
20. Japonia
21. Ekwador
22. Meksyk
23. USA
24. Iran
25. Australia
26. Korea Południowa
27. Kamerun
28. Tunezja
29. Ghana
30. Katar
31. Kostaryka
32. Arabia Saudyjska

RadioZET.pl