Zamknij

Szwedzi krytykują decyzję FIFA. Są wściekli na przywilej, jaki dostała Polska

09.03.2022 07:49

Szwecja w dość krytyczny sposób odniosła się do decyzji FIFA, która przyznała Polsce zwycięstwo walkowerem nad Rosją i automatyczny awans do finału baraży. W oficjalnym oświadczeniu mówią o braku równego traktowania.

Polska - Szwecja
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Szwedzki Związek Piłki Nożnej (SvFF) popiera wyrzucenie Rosji z walki o mundial, ale jego zdaniem Polska powinna dostać w zamian innego rywala, a nie bezpośredni awans do finału. - Stawialiśmy sprawę jasno i przekazaliśmy to FIFA - czytamy w oświadczeniu.

Szwecja o decyzji FIFA w sprawie meczu Rosja - Polska

- Najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby, gdyby Polska dostała nowego rywala. Zdajemy sobie sprawę, że to trudne do zrealizowania, ale FIFA powinna zrobić wszystko, by każdy miał równe szanse w walce o awans, czyli, aby Polska także musiała rozegrać dwa barażowe mecze. W tej sytuacji Polacy, którzy nie muszą grać półfinału, uzyskali nad nami dużą przewagę - powiedział sekretarz generalny SvFF, Hakan Sjostrand.

loader

- Ostatecznie FIFA podjęła słuszną decyzję, jeśli chodzi o Rosję, ale niestety jest ona całkowicie odrealniona ze sportowego punktu widzenia. Tak czy siak, skupiamy się teraz na przygotowaniach do meczu z Czechami. Chcemy pojechać na mundial i zrobimy wszystko, aby się tam dostać - przyznał z kolei Janne Andersson, kapitan szwedzkiej reprezentacji narodowej.

Przypomnijmy, że Polska zagra w finale baraży ze Szwecją, jeśli ta w swoim półfinale poradzi sobie z Czechami. To spotkanie odbędzie się 29 marca na stadionie w Chorzowie.

RadioZET.pl/svenskfotboll.se