Zamknij

Szpakowski nie skomentuje meczów el. MŚ 2022. Kto zasiądzie za mikrofonem?

23.08.2021 18:58

El. MŚ 2022. Polska - Albania, San Marino - Anglia, Polska - Anglia: LISTA KOMENTATORÓW. TVP Sport ogłosiło nazwiska komentatorów i ekspertów, którzy zasiądą za mikrofonem podczas wrześniowych spotkań eliminacji MŚ 2022 w Katarze. Kto skomentuje mecz z Albanią, San Marino i Anglią?

Szpakowski nie skomentuje meczów el. MŚ 2022
fot. Gerard/Reporter/EastNews
  • Reprezentacja Polski we wrześniu rozegra trzy mecze el. MŚ 2022: z Albanią, San Marino i Anglią
  • TVP Sport ogłosiło nazwiska komentatorów tych spotkań
  • Na liście nie ma Dariusza Szpakowskiego

Reprezentacja Polski w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku zdobyła tylko cztery punkty i obecnie zajmuje dopiero 4. miejsce w grupie I. W debiucie Paulo Sousy biało-czerwoni zremisowali w Budapeszcie z Węgrami 3:3, następnie na stadionie Legii w Warszawie pokonali Andorę 3:0 [do dziś jest to jedyne zwycięstwo pod wodzą Portugalczyka - red.], a później przegrali na Wembley z Anglią 1:2.

We wrześniu kadra wróci na PGE Narodowy, który na czas pandemii COVID-19 zamienił się w szpital tymczasowy i był wykluczony ze wszelkiej aktywności sportowej. W stolicy Polacy podejmą Albanię (2.09) oraz Anglię (8.09), a w międzyczasie pojadą do San Marino (5.09). Wiemy już, kto skomentuje te spotkania.

El. MŚ 2022. Polska - Albania, San Marino - Polska, Polska - Anglia: KOMENTATORZY

Kibice kolejny raz nie będą mieli okazji posłuchać komentarza Dariusza Szpakowskiego. Legendarny dziennikarz od czasu odsunięcia go od prowadzenia finału Euro 2020 (2021) rzadko zasiada za mikrofonem, zwłaszcza przy okazji meczów piłki nożnej. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio pracował przy kajakarstwie i wioślarstwie. Kto zatem skomentuje wrześniowe spotkania el. MŚ 2022?

Ostatecznie spotkanie o złoty medal mistrzostw Europy skomentowali Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. To właśnie ta para będzie pracować przy okazji starcia Polska - Albania. Mecze z San Marino i z Anglią skomentuje Jacek Laskowski, ale towarzyszyć mu będę inni eksperci - najpierw Marcin Żewłakow, a potem Robert Podoliński.

El. MŚ 2022: Kto skomentuje mecze z Albanią, San Marino i Anglią?

Polska – Albania, 2 września 20:45. Komentatorzy: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn
San Marino – Polska, 5 września 20:45. Komentatorzy: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow
Polska – Anglia, 8 września 20:45. Komentatorzy: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

loader

RadioZET.pl/sport.tvp.pl