Zamknij

Paulo Sousa przed meczem z Anglią: Mamy rozwiązania i je zaprezentujemy

30.03.2021 19:22

Paulo Sousa wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Anglią. Selekcjoner reprezentacji Polski zabrał głos m.in. w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego.

Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski przystąpi do spotkania z Anglią bez swojego najlepszego piłkarza i kapitana. Lewandowski we wtorek przeszedł dokładne badania w Monachium. Okazało się, że będzie niezdolny do gry przez około 4 tygodnie.

- To dla nas duża strata, ale musimy szukać rozwiązań. Mamy je i mam nadzieję, że jutro je zaprezentujemy. Jestem dobrej myśli - powiedział Sousa.

Wypowiedział się także na temat nadchodzącego spotkania. - Ten mecz będzie wymagał ogromnej intensywności, odporności na nią, bo rywale są przyzwyczajeni do takiego tempa w rozgrywkach ligowych. Będziemy chcieli wykorzystać wszystkie zmiany, wykorzystać jakość techniczną i taktyczną, ale też dać oddech i siły w odpowiednim momencie - stwierdził.

Anglia - Polska. Szczęsny zachowa miejsce w bramce

Potwierdził też, że nie zmienił decyzji dotyczącej obsady bramki. - Od początku mówiłem, że bramkarz potrzebuje stabilizacji, więc od początku wybraliśmy Wojtka Szczęsnego na tej pozycji. Ze względów technicznych pracujemy pod względem konkretnej organizacji gry w ataku. Ale futbol zmienia się dynamicznie, są kontuzje i kartki, więc wszyscy, a zwłaszcza Łukasz Fabiański, który może pokazać ten sam poziom, musi być przygotowany. Jestem bardzo szczęśliwy z obsady tej pozycji, z tego jakich mam tam piłkarzy, ale też ludzi - przyznał.

W trakcie konferencji trener potwierdził też, że Grzegorz Krychowiak miał negatywny wynik testu na koronawirusa i ma szansę na grę w starciu z "Synami Albionu".

Mecz Anglia - Polska odbędzie się w środę o godzinie 20.45.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka