Zamknij

Sędzia oszczędził Góralskiego? To był faul nawet na czerwoną kartkę

29.03.2022 21:39

Jacek Góralski w 38. minucie meczu Polska - Szwecja w bardzo ostry sposób sfaulował jednego z rywali. Sędzia oszczędził naszego reprezentanta i dał mu tylko żółtą kartkę. Wejście było na tyle ostre, że równie dobrze mógł wyjąć kartonik koloru czerwonego.

Jacek Góralski faul
fot. TVP Sport

Góralski wyszedł na mecz ze Szwecją od pierwszej minuty w miejsce Grzegorza Krychowiaka. Znany z ostrej gry pomocnik z niezłej strony zaprezentował się w pierwszej połowie, ale pod koniec puściły mu nerwy. W 38. minucie ostro zaatakował rywala - uderzając go korkami tuż pod kolano. Na szczęście Szwedowi nic się nie stało i na szczęście nie interweniował też VAR. Góralski obejrzał jedynie żółty kartonik.

Polska - Szwecja: Faul i kartka Jacka Góralskiego

Na całą sytuację szybko zareagował trener Czesław Michniewicz. Nie zarządził zmiany, ale posłał do rozgrzewki Krychowiaka. Możemy spodziewać się, że gracz AEK-u pojawi się na murawie - jeśli nie od razu po przerwie, to na pewno już w drugiej części meczu.

loader

Stawką meczu Polska - Szwecja jest awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Turniej rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.

Mecz Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN