Obserwuj w Google News

San Marino - Polska: Przewidywany skład. Na kogo postawi Paulo Sousa?

2 min. czytania
05.09.2021 12:04
Zareaguj Reakcja

San Marino - Polska: przewidywany skład. Już dziś (w niedzielę 5 września) reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino w piątej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022. Na kogo postawi w tym spotkaniu Paulo Sousa? Czy zagra Robert Lewandowski? Sprawdź przewidywany skład wg "Przeglądu Sportowego"!

Paulo Sousa
fot. PAP

San Marino - Polska: przewidywany skład. Chociaż reprezentacja San Marino to druga najsłabsza kadra piłkarska na świecie, Paulo Sousa zapowiedział już, że nie zamierza lekceważyć przeciwnika. Co prawda w składzie z pewnością dojdzie do kilku zmian, a szansę dostanie paru piłkarzy, którzy nie mieli zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności, jednak na boisku na pewno nie zabraknie gwiazd  reprezentacji Polski

Według "Przeglądu Sportowego" roszady nie zobaczymy na pewno w bramce biało-czerwonych. Portugalski selekcjoner postawi na Wojciecha Szczęsnego, chcąc jeszcze bardziej wzmocnić jego pewność siebie przed meczem z Anglią po dobrym występie przeciwko Albanii. Ważna będzie również jego wysoka jakość przy rozprowadzeniu piłki od tyłu.

Redakcja poleca

San Marino - Polska: Na kogo postawi Paulo Sousa?

W obronie winniśmy zobaczyć kwartet Tomasz Kędziora - Kamil Glik - Paweł Dawidowicz - Tymoteusz Puchacz. Ten pierwszy jest naturalnym zastępcą kontuzjowanego Bartosza Bereszyńskiego, zaś ostatni często rotowany jest z Maciejem Rybusem. Dawidowicz, który zastąpi Jana Bednarka, to z kolei zawodnik, w którego bardzo wierzy Sousa, dlatego mecz z San Marino powinien być dla niego dobrą okazją do udowodnienia swojej wartości.

Linia pomocy ma być bardzo zbliżona do tej, która zaprezentowała się w spotkaniu przeciwko Albanii. W środku pola zobaczymy Jakuba Modera i Grzegorza Krychowiaka, na prawym skrzydle biegać będzie Przemysław Frankowski, a na lewym - Karol Linetty. Pomocnik Torino ma zastąpić Kamila Jóźwiaka "w nagrodę" za dobre wejście w spotkanie z Albańczykami.

"PS" typuje również, że zupełnie nie zmieni się atak reprezentacji Polski. Na szpicy ustawiony będzie Adam Buksa, a tuż za jego plecami jedyny i niepowtarzalny supersnajper biało-czerwonych - Robert Lewandowski.

San Marino - Polska: Przewidywany skład biało-czerwonych

  • Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz, Tymoteusz Puchacz - Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Karol Linettty - Robert Lewandowski, Adam Buksa
Redakcja poleca

San Marino - Polska na żywo: Kiedy, gdzie i o której godzinie el. MŚ 2022? Relacja live i wynik online meczu

Mecz San Marino - Polska w piątej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022 odbędzie się w niedzielę, 5 września, o godzinie 20:45, na San Marino Stadium w Serravalle. Relacja live i wynik online meczu San Marino - Polska na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy