Zamknij

Robert Lewandowski przejdzie badanie rezonansem magnetycznym

29.03.2021 09:07

Robert Lewandowski w poniedziałek koło południa przejdzie badanie rezonansem magnetycznym. Kapitan reprezentacji Polski nabawił się kontuzji w niedzielnym meczu z Andorą (3:0) i jego występ z Anglią stanął pod znakiem zapytania.

Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA
  • Robert Lewandowski doznał kontuzji w meczu eliminacji MŚ 2022 Polska - Andora
  • Kapitan reprezentacji Polski w poniedziałek przejdzie badanie rezonansem magnetycznym
  • Występ Lewandowskiego w środowym meczu z Anglią stanął pod znakiem zapytania

Lewandowski w niedzielę zszedł z boiska w 63. minucie. Napastnik Bayernu Monachium wyraźnie utykał i tuż po tym, jak zasiadł na ławce rezerwowych, obłożył kolano lodem.

Informację o kontuzji Lewandowskiego potwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Paulo Sousa. Jak informuje serwis meczyki.pl, piłkarz w poniedziałek koło południa przejdzie badanie rezonansem magnetycznym, które da odpowiedź, jak poważny jest uraz. Bardzo ważne będą też odczucia samego zawodnika.

Czy Robert Lewandowski zagra w meczu z Anglią?

Lewandowski w ostatnim czasie jest mocno eksploatowany i praktycznie nie ma czasu na odpoczynek. Trener Sousa nie oszczędził go w żadnym z dwóch dotychczasowych meczów. W obu zawodnik Bayernu Monachium okazał się jednak kluczowy. Z Węgrami zdobył bramkę na wagę remisu, natomiast z Andorą swoimi dwoma trafieniami dał kadrze bezpieczną przewagę.

Polska z dorobkiem czterech punktów po dwóch meczach eliminacji MŚ 2022 zajmuje wspólnie z Węgrami drugie miejsce w grupie. Prowadzą Anglicy, którzy mają sześć "oczek". W najbliższej kolejce to właśnie "Synowie Albionu" będą rywalem kadry Paulo Sousy. Mecz Anglia - Polska na Wembley odbędzie się już 31 marca.

Zobacz także