Zamknij

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią. PZPN potwierdził kontuzję

29.03.2021 12:10

Robert Lewandowski nie zagra w meczu Anglia - Polska w 3. kolejce eliminacji MŚ 2022. W poniedziałek kapitan biało-czerwonych przeszedł badania, które potwierdziły kontuzję więzadła pobocznego prawego kolana.

Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA
  • Robert Lewandowski nabawił się kontuzji kolana w niedzielnym meczu z Andorą
  • Uraz jest na tyle poważny, że kapitan reprezentacji Polski nie zagra w środę z Anglią
  • Mecz Anglia - Polska na Wembley rozpocznie się w środę o godzinie 20.45

Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie - poinformowała oficjalna strona internetowa PZPN. - Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020 - czytamy w komunikacie.

Polska - Anglia: Robert Lewandowski nie zagra z powodu kontuzji

Leczenie tego typu urazu trwa zazwyczaj od 5 do 10 dni. Lewandowski opuści więc zgrupowanie i wróci do klubu, gdzie podda się rehabilitacji.

Przypomnijmy, że Lewandowski w niedzielnym meczu z Andorą zszedł z boiska w 63. minucie i wyraźnie utykał. Po tym, jak zasiadł na ławce rezerwowych, okładał kolano lodem. Niepokój wśród kibiców tuż po meczu zasiał trener Paulo Sousa, który na konferencji prasowej potwierdził, że kapitan kadry nabawił się urazu. Poniedziałkowe badania potwierdziły czarny scenariusz.

loader

Tym samym Polska w środowym meczu z Anglią będzie musiała poradzić sobie bez swojego najlepszego piłkarza i najlepszego strzelca. W dwóch pierwszych meczach eliminacji MŚ 2022 z Węgrami i Andorą "Lewy" zdobył aż trzy bramki.

Robert Lewandowski - pierwsze diagnozy

Robert Lewandowski prawdopodobnie będzie musiał pauzować minimum tydzień, ale pojawiają się też glosy, że nie wykluczona jest operacja, która z kolei skutkowałaby znacznie dłuższą przerwą od gry - nawet na czas Euro 2021. To jednak na razie tylko przypuszczenia ekspertów, które muszą zostać potwierdzone dodatkowymi badaniami.