Zamknij

Angielskie media po kontuzji Lewandowskiego. "Ogromna strata dla Polaków"

29.03.2021 15:28

Robert Lewandowski jest jednym z najgroźniejszych napastników na świecie, jego strata to ogromny cios dla reprezentacji Polski - tak brytyjskie media komentują absencję kapitana naszej reprezentacji w środowym meczu eliminacji MŚ. Polak z powodu kontuzji kolana nie zagra z Anglią na Wembley

Angielskie media po kontuzji Lewandowskiego. "Ogromna strata dla Polaków"
fot. PAP/Leszek Szymański
  • Nieobecność Roberta Lewandowskiego jest ogromnym ciosem dla Polaków i znacząco ułatwi reprezentacji Anglii pokonanie w środę najgroźniejszego rywala w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata w 2022 r. - oceniają w poniedziałek brytyjskie media
  • Lewandowski w meczu z Andorą uszkodził więzadła poboczne prawego kolana - poinformował PZPN
  •  Kapitan naszej reprezentacji nie zagra na Wembley z Anglikami. W najbliższym czasie wróci do klubu i rozpocznie leczenie

Robert Lewandowski, jeden z najgroźniejszych napastników na świecie, jest kluczowy dla reprezentacji Polski i jej nadziei na dobry występ w eliminacjach do MŚ - napisał w poniedział "Daily Mail". Komentarze dot. o kontuzji najlepszego zawodnika na świecie szybko ukazały się nie tylko w Polsce, ale i w mediach na Tamizą. Anglicy zgodnie twierdzą, że strata Lewandowskiego znacznie obniży szanse reprezentacji Polski w meczu na Wembley. 

"To ogromny cios dla drużyny i jej nadziei na uzyskanie znaczącego wyniku przeciwko Trzem Lwom - największej przeszkodzie stojącej na drodze do zakwalifikowania się do mistrzostw świata 2022 w Katarze" - pisze "Daily Mail", który ocenia, że Polska jest najtrudniejszym przeciwnikiem Anglików w grupie.

Robert Lewandowski kontuzjowany. "To ogromny cios dla Polaków"

Z kolei The Sun twierdzi, że nieobecność Lewandowskiego znacznie podnosi szanse Anglii. - Wiadomość ta jest ogromnym ciosem dla Polaków. Lewandowski zdobył 47 bramek w 42 meczach w tym sezonie dla klubu i reprezentacji, w tym 16 w ostatnich 10. Ale jego nieobecność podnosi szanse Anglii, która wie, że zwycięstwo u siebie dopełniłoby hat-tricka eliminacyjnych wygranych i zwiększyłoby jej szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie" - pisze dzisiejszy dziennik.

"Daily Telegraph" podkreśla, że Lewandowski był wskazywany przez trenera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a jako największe zagrożenie dla niej i przypomina, że 32-letni napastnik Bayernu Monachium jest rekordzistą reprezentacji Polski pod względem liczby strzelonych goli - w 118 meczach zdobył ich 66.

"Złota Piłka ominęła Lewandowskiego"

"Wyłączenie z gry oznacza, że napastnik - kandydat do zdobycia Złotej Piłki, która go w zeszłym roku ominęła, gdy nagroda została zawieszona z powodu pandemii wirusa Covid-19 - będzie musiał opuścić trzy najważniejsze mecze tego roku dla klubu i kraju" - pisze magazyn "Goal", podkreślając, że Lewandowski zarówno w reprezentacji Polski, jak i Bayernie Monachium jest w życiowej formie.

"Jego nieobecność na Wembley w środę oznacza, że Polska będzie miała trudniejsze zadanie w meczu z Anglią, która w przypadku zwycięstwa może powiększyć przewagę w Grupie I do pięciu punktów" - dodaje.

"Polska nie będzie miała swojego najcenniejszego atutu w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią, po tym jak Robert Lewandowski doznał kontuzji kolana" - pisze londyński dziennik "Metro", przypominając, że w dwóch meczach eliminacyjnych w zeszłym tygodniu zdobył on trzy bramki. "Nie wystąpi on jednak w meczu z Anglią, co jest ogromnym ciosem dla nadziei Polski na zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w 2022 roku" - dodaje gazeta.

loader

RadioZET.pl/PAP/PAB