Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski zareagował na gwizdy kibiców. Wymowne zachowanie

1 min. czytania
09.09.2021 09:37
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski był zniesmaczony zachowaniem polskich kibiców na PGE Narodowym. Fani biało-czerwonych wygwizdali Anglików, którzy przed pierwszym gwizdkiem uklęknęli, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec rasizmu.

Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Robert Lewandowski ma za sobą kolejne udane spotkanie w reprezentacji Polski. Kapitan kadry popisał się świetnym dośrodkowaniem w pole karne, które zakończyło się golem Damiana Szymańskiego, co uratowało remis z Anglią w doliczonym czasie gry.

O ile o asyście piłkarza Bayernu mówi się wiele, kibice komentują również jego zachowanie przed pierwszym gwizdkiem. Przypomnijmy, że przed każdym rozpoczęciem meczu Anglicy klękają, aby w ten sposób pokazać swój sprzeciw wobec rasizmu. Jednak ta metoda nie wszystkim przypadła do gustu. W czasie środowego wieczoru na PGE Narodowym wicemistrzowie Europy zostali wygwizdani przez polskich kibiców. Podobna scena miała miejsce kilka dni wcześniej, kiedy Synowie Albionu grali z Węgrami w Budapeszcie.

Robert Lewandowski zareagował na gwizdy kibiców. Wymowna mina piłkarza

Polacy od dłuższego czasu pokazują inny gest - wskazując palcami na napis "respect" na koszulkach. Nie inaczej było tym razem. Oprócz tego wymowna była reakcja Lewandowskiego, który w momencie gwizdów na trybunach, z zażenowaniem spojrzał w stronę fanów.

Mimo że Robert Lewandowski rzadko wypowiada się na tematy światopoglądowe, na jednej z konferencji biało-czerwonych podkreślił, że nie miałby problemu z założeniem tęczowej opaski, co spotkało się z krytyką ze strony grupy kibiców.

RadioZET.pl