Zamknij

Reprezentacja Rosji nie znalazła drużyny do sparingu. Musiała zagrać.. z Rosją

26.03.2022 17:32

Reprezentacja Rosji po raz pierwszy od czasu, gdy UEFA ukarała ją sankcjami, rozegrała spotkanie towarzyskie. Z racji tego, że liczba kadr, które chciałyby się zmierzyć ze Sborną jest bardzo niewielka, drużyna Walerija Karpina musiała zagrać.. z reprezentacją Rosji.

Reprezentacja Rosji nie znalazła drużyny do sparingu. Musiała zagrać z Rosją
fot. Reprezentacja Rosji po raz pierwszy od czasu, gdy UEFA ukarała ją sankcjami, rozegrała spotkanie towarzyskie. Z racji tego, że liczba kadr, które chciałyby się zmierzyć ze Sborną jest bardzo niewielka, drużyna Anataliya Karpova musiała zagrać.. z reprezentacją Rosji.

Rosja na skutek kar nałożonych na nią przez władze FIFA oraz UEFA nie zagrała w barażach do MŚ 2022. Sborna, a także kluby z tego kraju, została wykluczona ze wszystkich rozgrywek. Drużyna Walerija Karpina nie miała też wyznaczonego żadnego rywala sparingowego, przez co w trakcie przerwy od rozgrywek klubowych musiała zagrać.. z reprezentacją Rosji.

Mówiąc dokładnie, Rosja zmierzyła się z „młodszą Rosją”. „To był dobry sparing. Odnieśliśmy minimalne zwycięstwo nad młodym zespołem – 1:0” – napisano na profilu Twitterowym kadry Rosji.

 Pozostałe kadry w trakcie przerwy reprezentacyjnej grały w eliminacjach (jak np. Polska) albo w meczach towarzyskich (np. Hiszpania i Francja).

Reprezentacja Rosji musiała zagrać z Rosją

28 lutego FIFA i UEFA, po zaleceniu MKOl, wykluczyły reprezentacje Rosji i kluby z tego kraju z rywalizacji międzynarodowej. To odpowiedź na agresję militarną Rosji na Ukrainę. 24 marca polscy piłkarze mieli zagrać z Rosją w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. PZPN już wcześniej zapowiedział, że kadra biało-czerwonych nie zamierza grać ze "Sborną".

Polska zamiast półfinału baraży rozegrała mecz towarzyski ze Szkocją. We wtorek zmierzymy się ze Szwecją w spotkaniu decydującym o awansie na mundial w Katarze.

loader

https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/MS-2022/Polska-Szwecja-NA-ZYWO-Relacja-LIVE-i-wynik-finalu-barazy-ONLINE