Zamknij

Kontuzja kluczowego reprezentanta Polski. Czeka go wielomiesięczna przerwa

08.12.2021 19:32

Poważna kontuzja Pawła Dawidowicza. 26-letni obrońca Hellasu Verona zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra przez co najmniej najbliższe pół roku. Zawodnik był w ostatnim czasie ważnym ogniwem reprezentacji Polski i szykował się do transferu do większego klubu.

Paweł Dawidowicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paweł Dawidowicz doznał kontuzji podczas niedzielnego meczu Hellasu Verona z Venezią. Polak zaczął zgłaszać sztabowi problemy zdrowotne na około 20 minut przed końcem spotkania, ale ten zdecydował się pozostawić go na boisku. Wówczas Polak nie wiedział jeszcze, jaki dramat go czeka.

Jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu się meczu, dostał wstępną diagnozę, która nie wróżyła dobrze: zerwanie więzadeł krzyżowych. We wtorek wizyta u Pierpaolo Marianiego w klinice Villa Stuart w Rzymie tylko to potwierdziła i przybiła stempel na wyroku polskiego obrońcy - około pół roku przerwy.

Poważna kontuzja Pawła Dawidowicza. Czeka go wielomiesięczna przerwa

Taka sytuacja oznacza, że Paulo Sousa, dla którego Dawidowicz stał się ważnym ogniwem reprezentacji Polski, nie będzie mógł skorzystać z usług piłkarza Hellasu w meczu barażowym mistrzostw świata 2021 przeciwko Rosji i znów będzie musiał szukać obrońcy do i tak chwiejnej już defensywy.

26-latek stał się też pewnym punktem drużyny Igora Tudora, a jego dobre występy w klubie miały otworzyć mu furtkę do dużego transferu. W ostatnich tygodniach jego menedżerowie prowadzili poważne rozmowy z zespołami z Włoch i Anglii, a kwota transferu, o jakiej dyskutowano, opiewała na 15-20 milionów euro.

loader

RadioZET.pl/meczyki.pl