,

Potężna wpadka Szpakowskiego w TVP. Pomylił trenera z komunistycznym działaczem

28.01.2022 20:32

Dariusz Szpakowski, choć jest niewątpliwie legendą polskiego dziennikarstwa sportowego, znany jest również z licznych wpadek podczas transmisji na żywo. Ostatnia z nich wydaje się być jednak wyjątkowo niefortunna. Komentator pomylił bowiem kandydata na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski z... byłym komunistycznym działaczem Jerzym Urbanem.

Jerzy Urban i Dariusz Szpakowski
fot. Michal Wozniak/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez trenera po tym jak w grudniu kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zerwał Paulo Sousa i zdecydował się na pracę w brazylijskim Flamengo. Prezes PZPN-u Cezary Kulesza poinformował jednak w piątek, że nazwisko nowego selekcjonera zostanie ogłoszone w poniedziałek 31 stycznia.

Z medialnych doniesień wynika, że pod uwagę branych jest kilku szkoleniowców. Największe szanse daje się byłemu trenerowi biało-czerwonych Adamowi Nawałce oraz Ukraińcowi Andrijowi Szewczence, o którym w mediach pisze się jednak ostatnio, że nie jest w stanie porozumieć się z Genoą ws. rozwiązania swojej umowy. Poza nimi w grę mają wchodzić również Michał Probierz czy Jan Urban.

Ogromna wpadka Szpakowskiego w TVP. Pomylił trenera z Jerzym Urbanem

O tym, kto jest najlepszym kandydatem na selekcjonera polskiej kadry, dyskutowano także w emitowanym ostatnio na antenie TVP Sport programie "4-4-2" z udziałem Dariusza Szpakowskiego, a także jego gości - redaktora Andrzeja Janisza, byłego selekcjonera Jerzego Engela oraz rzecznika PZPN-u Jakuba Kwiatkowskiego.

To właśnie wtedy doszło do zabawnej wpadki z udziałem legendarnego komentatora. Szpakowski pomylił Jana Urbana z... Jerzym Urbanem. - Mówią, że zdecydowanie Polak. Wśród tych, którzy są wymieniani w roli kandydatów, są oczywiście Adam Nawałka, oczywiście Jerzy Urban i oczywiście Michał Probierz. Czy ktoś jeszcze? - zapytał Szpakowski.

Goście w studiu nie zareagowali na tę pomyłkę w żaden sposób. W sieci pojawiła się za to lawina komentarzy wyśmiewających gafę dziennikarza. Zareagował też należący do Urbana "Tygodnik NIE", który opublikował zabawny post na swoim koncie na Facebooku. Pokazano, że Jerzy Urban jest już gotowy na pierwszy trening.

loader

RadioZET.pl