Zamknij

Polska - Węgry tylko dla zaszczepionych? "To igranie z ogniem"

09.11.2021 19:23

Mecz Polska - Węgry nie powinien odbyć się na PGE Narodowym - grzmi dr Paweł Grzesiowski w Gościu Radia ZET. W rozmowie z Damianem Michałowskim ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 podkreślił, że wstęp na stadion powinny mieć osoby wyłącznie zaszczepione, ozdrowieńcy, czy osoby z negatywnym testem na obecność koronawirusa.

Robert Lewandowski i Kamil Glik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski w pierwszej połowie listopada rozegra dwa ostatnie mecze w ramach el. MŚ 2022. Najpierw biało-czerwoni na wyjeździe zagrają z Andorą, a trzy dni później w Warszawie podejmą Węgry. Kadra Paulo Sousy zajmuje drugie miejsce w grupie I, będąc na prostej drodze do wywalczenia udziału w barażach i pozostać w grze o awans na katarski mundial. Prawdopodobnie polscy piłkarze zapewnią to sobie w piątek, wygrywając z Andorą.

Mimo wszystko do zakończenia el. MŚ 2022 pozostanie ostatnie spotkanie, które zaplanowano na PGE Narodowym. Jeszcze kilka miesięcy temu obiekt zmienił się nie do poznania, pełniąc funkcję szpitalu tymczasowego. Jednak po pewnym czasie, gdy liczba zakażonych koronawirusem spadła, na stadionie wznowione rozgrywki sportowe. Niestety, od kilku tygodni w Polsce notuje się coraz więcej zarażonych COVID-19. Gdy eksperci nawołują do szczepień, inni zastanawiają się nad wprowadzeniem lockdownu lub ograniczeń dla niezaszczepionych. Za tym drugim optuje dr Paweł Grzesiowski, który w Gościu Radia ZET tłumaczył, że to jedyna skuteczna metoda walki z koronawirusem.

- Tutaj nie ma wyboru między mniejszym dobrem. Nie jestem za zmuszaniem do szczepień, ale jestem zwolennikiem zielonego certyfikatu. Każdy powinien wykonywać test, żeby móc uczestniczyć we wspólnych imprezach - mówił ekspert w rozmowie z Damianem Michałowskim. Jednocześnie dr Grzesiowski dodał, że organizowanie meczów w trakcie czwartej fali koronawirusa to "igranie z ogniem".

Polska - Andora: Kiedy mecz el. MŚ 2022? O której grają Polacy? [DATA, GODZINA]

Polska - Węgry jedynie dla osób zaszczepionych?

- Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Narodowym to jest igranie z ogniem. Moim zdaniem w tego typu imprezach powinny brać udział wyłącznie osoby zaszczepione, ozdrowieńcy, czy osoby z negatywnym testem na obecność koronawirusa. Tego rodzaju rozwiązania zapewnią kibicom bezpieczeństwo, natomiast wpuszczenie 50 tysięcy ludzi, którzy zapewne w większości będą niezaszczepieni, to podkładanie ognia pod snop siana - mówił w Gościu Radia ZET.

Koronawirus nie słabnie. Polsce grozi lockdown?

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej przyznał, że wprowadzenie obostrzeń dla osób niezaszczepionych to skuteczna metoda walki z koronawirusem.

Baraże el. MŚ 2022: Jak wyglądają? Kto w nich zagra? [ZASADY]

- Ludzkość się rozleniwiła. Wiele osób na pytane, dlaczego się nie zaszczepiły, nie potrafią podać jednoznacznej przyczyny. Jeżeli te osoby usłyszą, że przez niezaszczepienie nie będą mogły wejść do restauracji, kina czy fryzjera, to na pewno się zaszczepią. Prawdziwych antyszczepionkowców mamy mniej niż 10 procent. Cała reszta to osoby, które odsuwają decyzję o szczepieniu. Młodzi ludzie nie boją się choroby i nie chcą przesunąć swoich codziennych zajęć, aby odwiedzić punkt szczepień. Polacy powinni być motywowani do przyjmowania szczepionek - podkreślił

Polska - Węgry odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl