Polska - Węgry: SKŁAD przewidywany. Kto zastąpi Lewandowskiego?

15.11.2021 09:19

Polska - Węgry SKŁAD: Sprawdź przewidywaną jedenastkę reprezentacji Polski, która może rozpocząć spotkanie ostatniej kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami. Na kogo postawi trener Paulo Sousa? Kto zastąpi w ataku Roberta Lewandowskiego?

Polska - Węgry: SKŁAD
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski jest już pewna gry w barażach o awans do mistrzostw świata 2022, ale to nie oznacza, że z Węgrami nie ma o co grać. Stawką jest rozstawienie w barażach, co - choć bardzo prawdopodobne - nie jest jeszcze pewne.

W spotkaniu z Węgrami biało-czerwoni będą musieli radzić sobie bez kilku kluczowych zawodników. Grzegorz Krychowiak pauzować będzie za kartki, Kamil Glik nie zagra, by nie "wykartkować" się przed barażami, a Robert Lewandowski po prostu dostał od trenera wolne.

W bramce Paulo Sousa zapewne znów postawi na Wojciecha Szczęsnego. Przed nim zagrać mają Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz i Michał Helik. W roli prawego wahadłowego zobaczymy Matty'ego Casha, dla którego będzie to pierwszy mecz w reprezentacji od pierwszej minuty. Po drugiej stronie zagra zapewne Tymoteusz Puchacz. W środku pola możemy zobaczyć trio złożone z Karola Linetty'ego, Jakuba Modera i Piotra Zielińskiego. Za strzelanie bramek odpowiedzialni mają być Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Polska - Węgry: przewidywany SKŁAD

Szczęsny - Dawidowicz, Helik, Bednarek - Puchacz, Linetty, Moder, Zieliński, Cash - Piątek, Świderski

loader

Warto dodać, że wspomniany wcześniej Glik nie jest jedynym piłkarzem zagrożonym pauzą w barażach. O jedną żółtą kartkę od zawieszenia są Arkadiusz Milik, Michał Helik, Bartosz Bereszyński, Damian Szymański, Karol Świderski i Mateusz Klich.

Mecz Polska - Węgry na żywo na sport.radiozet.pl. Początek spotkania w poniedziałek o godz. 20.45.