Zamknij

Polska - Węgry: Ultrasi jadą na mecz do Warszawy. Reakcja policji

13.11.2021 19:34

Na mecz Polska - Węgry mają pojawić się ultrasi z "Brygady Karpackiej". Kibice gości mimo zakazu wyjazdowego chcą zjawić się w Warszawie. Czy to oznacza, że w stolicy dojdzie do incydentów?

kibice Węgier
fot. MTI/Associated Press/East News

Polska - Węgry będzie ostatnim akcentem walki w grupie I el. MŚ 2022. Polacy mają zagwarantowany udział w barażach, ale będą chcieli wygrać z Madziarami, aby zapewnić sobie rozstawienie w kolejny etapie walki o udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Okazuje się, że do Warszawy na mecz Polska - Węgry jadą kibice z zakazem wyjazdowym od FIFA. Kara jest efektem październikowego pojedynku z Anglią na Wembley, kiedy fani zespołu Marco Rossiego doprowadzili do zamieszek i starć z policją i stewardami. W związku z zakazem fani gości nie zasiądą na trybunach PGE Narodowego, dzięki czemu PZPN mógł wydać dodatkową pulę biletów dla kibiców biało-czerwonych.

Polska - Węgry: O której mecz el. MŚ 2022? Kiedy grają Polacy? [DATA, GODZINA]

Mimo wszystko węgierscy miłośnicy futbolu zapowiedzieli swój przyjazd do Warszawy. "Brygada Karpacka" jedna z popularnych węgierskich kibicowskich grup opublikowała specjalny post w mediach społecznościowych, informując o swojej decyzji.

Polska - Węgry: Grupa ultrasów jedzie do Warszawy

- Jak zostało potwierdzone w ostatnich dniach, sektor gości nie będzie oficjalnie otwarty, na naszym meczu w Polsce, ale jak już wspominaliśmy, nasza grupa i tak wybierze się do Warszawy. Niedługo ogłosimy miejsce i termin zbiórki, obserwujcie naszą stronę. Zamierzamy kultywować tysiącletnią tradycję naszej przyjaźni, bez względu na przeciwności. Na zawsze Węgry - czytamy.

"Brygada Karpacka" jest uważana za jedną z najniebezpieczniejszych w Europie. Fani nie raz obrażali Kyliana Mbappe, czy Karima Benzemę. W rozmowie z portalem sport.pl Piotr Szefer, dyrektor biura prezesa PZPN Cezarego Kuleszy zaznaczył, że związek wprowadził dodatkowe procedury mające na celu ograniczyć nielegalną odsprzedaż biletów, a także są w stałym kontakcie z policją.

Polska - Węgry: Transmisja TV online el. MŚ. Gdzie oglądać na żywo?

- PZPN bardzo ściśle współpracuje z policją, dzięki czemu na bieżąco pozyskujemy informacje operacyjne dotyczące planów ewentualnych prowokatorów. Pozwala to ugasić większość takich incydentów w zarodku. Pozostajemy jednak czujni, aby reagować na każdą zaistniałą sytuację - zapewnił.

Polska - Węgry na żywo odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl