Zamknij

Alarm w reprezentacji Polski. Aż sześciu piłkarzy zagrożonych zawieszeniem

15.11.2021 12:40

Aż sześciu polskich piłkarzy - Mateusz Klich, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Bartosz Bereszyński, Damian Szymański i Michał Helik - będzie musiało uważać w meczu z Węgrami, ponieważ jest zagrożonych jednomeczową pauzą za liczbę trzech otrzymanych w sumie żółtych kartek. Na spotkanie z Madziarami zawieszony jest już Grzegorz Krychowiak.

Arkadiusz Milik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski pokonała w piątek Andorę 4:1 w meczu dziewiątej kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 i tym samym zapewniła sobie awans do baraży. Mecz z Węgrami powinien wyjaśnić, czy biało-czerwoni będą rozstawieni w losowaniu, czy nie. Wygrana gwarantuje osiągnięcie tego celu bez oglądania się na innych.

Wiemy już, że zagrożonych pauzą w pierwszym spotkaniu barażowym jest aż sześciu naszych zawodników. Są to Mateusz KlichArkadiusz Milik, Karol Świderski, Bartosz Bereszyński, Damian Szymański i Michał Helik. Jeśli któryś z nich zostanie upomniany przez arbitra trzecią w sumie żółtą kartką, będzie musiał opuścić pierwszy z play-offów.

Alarm w reprezentacji Polski. Aż sześciu piłkarzy zagrożonych zawieszeniem

Taka sama sytuacja dotyczyłaby Kamila Glika, ale Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w niedzielę, że środkowy obrońca - wraz z Robertem Lewandowskim - nie zagra z podopiecznymi Marco Rossiego. W tym przypadku wygrała ostrożność. - Baraże i awans na mundial są dla nas najważniejsze - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

Jeszcze inną taktykę kadra zastosowała wobec Grzegorza Krychowiaka, który w meczu z Andorą "wyczyścił się" z żółtych kartek - za otrzymany w spotkaniu z Andorczykami żółty kartonik pomocnik biało-czerwonych nie zagra w mniej istotnym pojedynku z Węgrami, za to na decydujące starcia w play-offach będzie gotowy z czystym kontem kartkowym.

El. MŚ 2022: Kiedy baraże? Kiedy losowanie baraży? Kiedy mecz Polska - Węgry?

Baraże MŚ 2022 odbędą się w drugiej połowie marca, a losowanie ich trzech ścieżek zaplanowane jest na 26 listopada. Mecz Polska - Węgry w 10. kolejce el. MŚ 2022 odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada, o godzinie 20:45, na PGE Narodowym w Warszawie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Węgry na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl