Zamknij

Polska - Szwecja: przewidywany skład. Taka jedenastka zagra w meczu o wszystko

29.03.2022 14:04

Polska - Szwecja: przewidywany skład. We wtorkowym spotkaniu selekcjoner Czesław Michniewicz będzie mógł liczyć m.in. na powracającego po urazie Krzysztofa Piątka, Szymona Żurkowskiego, a także Roberta Lewandowskiego. Jaka jedenastka wystąpi w meczu Polska - Szwecja? Relacja i wynik meczu na naszym portalu od godziny 20.45.

Polska - Szwecja: SKŁAD. Michniewicz wytoczy najcięższe działa. Jak zagramy?
fot. PAP/Zbigniew Meissner

Skład na mecz Polska – Szwecja? Myślę, że zawodnicy już go znają – nie ukrywał Czesław Michniewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Kibice zapoznają się z nim dopiero godzinę przed spotkaniem, a wcześniej musi wystarczyć bazowanie na spekulacjach i wypowiedziach selekcjonera. Michniewicz zapowiedział m.in. że do treningów wrócił Krzysztof Piątek oraz Szymon Żurkowski.

- Co do tego, kto zagra, to jutro państwo zobaczycie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Piątek już trenował, Żurkowski dziś wejdzie w trening. Obu możemy zgłosić do końca dnia do 23-osobowej kadry na jutrzejszy mecz - podkreślił Michniewicz w poniedziałek po południu.

Polska - Szwecja: Kiedy mecz? O której godzinie finał baraży do MŚ 2022?

Polska - Szwecja: Jak zagrają Polacy?

Kłopotów ze zdrowiem nie ma też Robert Lewandowski, który przez kilka dni zmagał się z problemem z więzadłem pobocznym kolana.

- Oni mają Zlatana Ibrahimovicia, my Lewandowskiego. Gramy u siebie, czyli minimalny handicap jest po naszej stronie. Wiemy, że przegrywali ostatnio na wyjazdach, ale to jeden mecz i wszystko się może wydarzyć – stwierdził na konferencji Czesław Michniewicz.

Polska - Szwecja: Czy zagra Lewandowski?

W składzie reprezentacji jest kilku pewniaków: już wcześniej Michniewicz zapowiedział, że do bramki wróci Wojciech Szczęsny. Należy się też spodziewać, że w pierwszym składzie wyjdzie Kamil Glik, Robert Lewandowski, Matty Cash czy Piotr Zieliński.

Polska - Szwecja: Transmisja TV. Gdzie obejrzeć mecz o awans do MŚ 2022?

Selekcjoner zaznaczył, że planuje grać formacją z 3 obrońcami: 3-4-3 oraz 3-5-2.

Polska - Szwecja: Przewidywany skład

Szczęsny - Bednarek, Glik, Bielik - Cash, Krychowiak, Moder, Puchacz - Szymański, Zieliński - Lewandowski

Polska - Szwecja na żywo odbędzie się we wtorek 29 marca. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl