Zamknij

Polska - Szwecja: Kiedy grają Polacy? O której finał baraży MŚ?

29.03.2022 20:04

Polska - Szwecja: GODZINA. Kiedy początek finału baraży o awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze? O której godzinie mecz Polska - Szwecja w finale baraży do MŚ 2022? GODZINA i DATA meczu barażowego MŚ 2022 Polska - Szwecja. Relacja i wynik spotkania live na sport.radiozet.pl.

Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Mecz Polska - Szwecja to spotkanie, które zadecyduje o tym, która z tych drużyn awansuje na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się finał baraży o awans do MŚ 2022 w Katarze? Poniżej podajemy szczegółowe informacje.

Reprezentacja Polski zajęła w swojej grupie eliminacyjnej do mundialu drugie miejsce, wyprzedzając Albanię, Węgry, Andorę i San Marino, a ustępując jedynie Anglii. W sumie biało-czerwoni zgromadzili 20 punktów - o dwa więcej od trzecich Albańczyków i o sześć mniej od pierwszych Anglików.

Polska - Szwecja: Kiedy i o której godzinie finał baraży MŚ 2022?

W półfinale baraży biało-czerwoni mieli pierwotnie zagrać w Moskwie z Rosją, ale Sborna, wskutek inwazji wojskowej na Ukrainę, została wykluczona z rywalizacji, wobec czego biało-czerwonym przyznano walkowera. W tym terminie kadra Czesława Michniewicza zmierzyła się jednak w meczu towarzyskim ze Szkocją, z którą zremisowała 1:1 po bardzo słabym spotkaniu.

Reprezentacja Szwecji wyprzedziła z kolei w swojej grupie Grecję, Gruzję i Kosowo, ale musiała uznać wyższość Hiszpanii. Łącznie uzbierała 15 "oczek", czyli o pięć więcej od trzecich Greków i o cztery mniej od pierwszych Hiszpanów.

W pierwszym barażowym meczu zagrała z Czechami, z którymi zwyciężyła dopiero po dogrywce. Bramkę w 110. minucie spotkania zdobył Robin Quiason.

Przypomnijmy, że Polacy jeszcze nie tak dawno mierzyli się ze Szwedami w fazie grupowej Euro 2020. Wówczas przegrali z nimi 2:3, mimo dwóch bramek Roberta Lewandowskiego. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wtedy dla Szwedów Viktor Claesson.

Polska - Szwecja: GODZINA i DATA meczu. Kiedy i o której finał baraży MŚ 2022?

Mecz Polska - Szwecja na żywo w finale baraży o awans do MŚ 2022 w Katarze odbędzie się we wtorek 29 marca o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl.