Zamknij

Boniek ujawnił tajny plan Michniewicza. "Idę o duży zakład, znam Czesia"

29.03.2022 14:13

Zbigniew Boniek ujawnił na Twitterze "tajny plan" Czesława Michniewicza na mecz Polska - Szwecja w finale baraży o awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze. "Idę o duży zakład... Znam Czesia!" - napisał w medium społecznościowym były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek ujawnił tajny plan Michniewicza. "Idę o duży zakład, znam Czesia"
fot. East News

Reprezentacja Szwecji nie będzie miała łatwego zadania przed finałowym barażem o awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Polska od niedawna ma bowiem nowego selekcjonera, pod którego wodzą rozegrała zaledwie jedno, zremisowane 1:1 spotkanie towarzyskie ze Szkocją. Taka sytuacja sprawia, że niemal niemożliwym wydaje się kompletne przygotowanie do meczu przeciwko biało-czerwonym.

To, jaką formacją zagra Czesław Michniewicz lub jakimi piłkarzami rozpocznie starcie ze Szwedami od pierwszych minut, nie jest bowiem znane również nam. W sparingu ze Szkotami selekcjoner reprezentacji Polski dużo testował, dlatego możemy być niemal pewni, że skład, który wybiegnie we wtorek na Stadion Śląski, będzie zgoła inny.

Zbigniew Boniek ujawnił tajny plan Czesława Michniewicza?

Dużo dyskusji wzbudza przede wszystkim ustawienie, w jakim zagramy. Przeciwko Szkocji zaczęliśmy z trójką obrońców, a następnie przeszliśmy w czwórkę. Na konferencji prasowej przed pojedynkiem ze Szwecją Michniewicz stwierdził, że z ekipą "Trzech Koron" również zaczniemy trójką z tyłu. Czy jednak na pewno? Zbigniew Boniek uważa, że to blef.

"Czesław Michniewicz powiedział wczoraj, że zagramy trójką z tyłu? To idę o duży zakład, że zagramy czwórką... Znam Czesia" - napisał na Twitterze były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Formacja z czterema obrońcami byłaby na pewno sporym zaskoczeniem, ale wobec braku kontuzjowanego Pawła Dawidowicza być może okazałaby się skutecznym rozwiązaniem. W naszym przewidywanym składzie na mecz Polska - Szwecja stawiamy jednak na ustawienie 3-4-2-1, chociaż to, jak będzie w rzeczywistości, okaże się dopiero około godziny 19:30.

Polska - Szwecja na żywo: Kiedy i gdzie mecz? O której godzinie? Relacja live i wynik online finału baraży

Mecz Polska - Szwecja w finale baraży o awans do MŚ 2022 w Katarze odbędzie się we wtorek 29 marca o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Śledź relację live i wynik online meczu Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Zbigniew Boniek